Magazín

Britský oscarový herec Colin Firth má 60 rokov

Pre dráhu herca sa rozhodol ešte počas štúdia na strednej škole. V 18-tich rokoch začal študovať na londýnskej hereckej škole Drama Centre London

Odborníci: Nárast priemernej svetovej teploty sa zrýchľuje

Tento rok je historicky druhým najhorúcejším. Podľa amerického Národného úradu pre oceány a atmosféru je stále možné, že tohtoročná priemerná svetová teplota presiahne historický rekord z roku 2016.

Ocenenie Roma Spirit vstupuje do svojho 12. ročníka

Cieľom podujatia je vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Čo vás čaká a neminie v septembri v kine

Je tu september a s ním do kín prichádzajú aj dlho očakávané kinové novinky.

FOTOGRAFIE: Legendárne ŽIGULI sa začalo sériovo vyrábať pred 50 rokmi

Pre pamätníkov: Ján Šmihula píše o tom, ako sa taliansky model stal symbolom sovietskeho automobilového priemyslu. Fotografie z archívu TASR sú s originálnymi pôvodnými popiskami zo 70-tych rokov.

Vzdelávanie detí v lete: o vírusoch a bezpečnosti aj v online svete

Poznáme výsledky unikátneho projektu Detská Univerzita Komenského 2020, ktorá vzhľadom na situáciu spôsobenú koronavírusom výnimočne prebiehala formou živého streamovania. ,aktualizované 

Ak na lodi Bohemia horí, hasiči dokážu zasiahnuť do desiatich minút

Výletná loď Bohemia s kapacitou približne 160 osôb je na Domaši novým prvkom a hasiči sú tou záchrannou zložkou, ktorá disponuje člnovou technikou.,aktualizované 

Tento víkend patril v kinách romantickému filmu AFTER: Sľub

Svetový fenomén AFTER: Sľub zaznamenal v slovenských kinách najlepší pokoronový otvárací víkend a prekonal aj minuloročný výsledok prvého dielu.

Herec Mario Adorf z Plechového bubienka sa dožíva 90 rokov

Mario Adorf je tiež spevákom šansónov a spisovateľom – okrem iných titulov mu v roku 2004 vyšla spomienková kniha Nebo a zem.

Cestovateľské rozprávanie v L. Mikuláši priblíži Kambodžu i Thajsko

V džungli severného Thajska, blízko pri hraniciach s Barmou a Laosom, cestovateľ dva dni prechádzal cez územia viacerých domorodých kmeňov. Prespal u ľudí národa Lisu.

Nela Pocisková predstavuje nový singel a klip Bez teba

Silnú, emotívnu a pre slovenský pop nie veľmi zvyčajnú skladbu napísala a otextovala Zuzana Mikulcová.

Šiesty ročník podujatia Sláva šľachetným bude venovaný učiteľom

Šiesty ročník tradičného vedecko-popularizačného podujatia Sláva šľachetným bude venovaný nedoceneným postavám slovenských dejín, učiteľom.

Ladies Movie Night: Tento večer patrí vám, drahé dámy

Kedy ste si naposledy užili chvíle strávené spoločne so svojimi kamarátkami? ,aktualizované 

Majster sveta Dušan Pašek by mal 60 rokov

V Prahe sa stal v roku 1985 majstrom sveta, z Fínska 1982 a Nemecka 1983 si priviezol domov striebro a z MS 1987 v Rakúsku bronz.

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte slávny seriál Priatelia?

Zistite, či poznáte kultový seriál Priatelia.

Pred 400 rokmi vyplávala loď Mayflower s Otcami pútnikmi na palube

Vysťahovalci sa rozhodli opustiť Anglicko a vybudovať nové spoločenstvo a rozvíjať náboženskú slobodu v Severnej Amerike.

Šarmantná herečka Raquel Welchová sa dožíva 80 rokov

Na striebornom plátne stvárnila okolo 50 filmových úloh.

Výnimoční hudobníci ocenení, získali cenu Hudobného fondu

Cenu Karola Pádivého udelili Róbertovi Novákovi za osobný prínos pre rozvoj dychovej hudby na Slovensku, za množstvo úprav skladieb pre malé i veľké dychové hudby a za hudobno-pedagogickú činnosť.

Najväčší zlatý poklad na Bratislavskom hrade až do konca októbra

Unikátna expozícia ponúka viac ako sto originálnych zlatých exponátov pochádzajúcich z obdobia dávnych civilizácií Južnej Ameriky. Ide o zlatý poklad nevyčísliteľnej hodnoty.

Kaufland prinesie čerstvé ovocie a zeleninu viac ako 28-tisíc školákom

Reťazec odštartoval včera druhý ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorého cieľom je viesť školákov k pravidelnej konzumácii ovocia a zeleniny. Týždenne poskytne čerstvú nádielku 67 základným školám.