Magazín

Jack Rozparovač bol v skutočnosti žena, tvrdí britský autor

Bývalý právnik John Morris je presvedčený, že brutálne vraždy prostitútok, ku ktorým došlo v roku 1888 v londýnskej štvrti Whitechapel, má na svedomí Walesanka Lizzie Williamsová.

Na lupus po 50 rokoch existuje liečba

Pre pacientov so systémovým lupusom nebol za posledných päťdesiat rokov vyvinutý a schválený žiadny nový liek, ktorý by im pomohol účinnejšie bojovať s týmto vážnym ochorením.

Lekári operovali mozgový nádor naživo cez Twitter

Prípadných zvedavcov vopred varovalo upozornenie, že popis zákroku nebude vhodný pre slabšie povahy.

Warholov portrét Elvisa Presleyho vydražili za 37 miliónov dolárov

Úspech v aukcii súčasného umenia v sieni Sotheby's dosiahli aj diela ďalšieho predstaviteľa pop-artu Roya Lichtensteina a čínskeho disidenta Aj Wej-weja.

Zomrel preslávený kaderník a stylista Vidal Sassoon

Zomrel vo svojom dome v Los Angeles prirodzenou smrťou, informovala americká polícia. Minulý rok sa objavili správy, že trpí leukémiou.

Americký herec Brad Pitt je novou tvárou dámskeho parfumu Chanel No 5

Tvárami parfumu boli v minulosti napríklad herečky Catherine Deneuve, Nicole Kidman a Audrey Tautou. Zakladateľka celej firmy, zosnulá módna ...

Orangutany v zoo v Miami zvládajú iPady i počítačové tablety

Zoo v Miami patrí k niekoľkým zoologickým záhradám, kde experimentujú s ľudoopmi a počítačmi. Šesť orangutanov dostalo iPady, aby mohli komunikovať v rámci programu mentálnej stimulácie.

Obraz Marka Rothka predali za rekordnú sumu 86,9 milióna dolárov

Umenie Marka Rothka, ktorý zomrel v New Yorku v roku 1970, je označované ako abstraktný expresionizmus.

Najnovší trend je viazanie tukov

7.miesto v tzv. „rebríčku tučnoty národov“ Slovensku OECD pridelila vďaka tomu, že s obezitou, bojuje viac než 22% dospelých a viac než polovica slovenskej populácie.

Howard Carter, objaviteľ Tutanchamónovej hrobky v Údolí kráľov

Pred 138 rokmi sa narodil britský archeológ a egyptológ Howard Carter, ktorý objavil neporušenú Tutanchamónovu hrobku v Údolí kráľov. Tento unikátny nález vzbudil obrovský záujem .

Herca Johna Travoltu zažaloval masér za sexuálny útok

Masér - ktorého identita nie je známa - obvinil Travoltu, že pri masáži mu šúchal nohu, dotýkal sa jeho genitálií a pokúsil sa iniciovať prinajmenšom jeden sexuálny akt.

Zamestnanie Google alebo kto ´sedí´ za volantom Google Street View?

Od apríla flotila dvadsiatich áut brázdi ulice zatiaľ 19-tich slovenských miest a zabezpečuje ich panoramatické fotografie. Google autá jednoducho neprehliadnete.

Deň víťazstva nad fašizmom dáva príležitosť vzdať hold obetiam vojny

Po páde socialistického bloku sa vo viacerých východoeurópskych krajinách presunuli oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom na 8. mája. V Rusku ho doteraz slávia 9. mája.

Violončelo značky Stradivarius sa nešťastnou náhodou poškodilo

Hudobný nástroj zo 17. storočia môže mať hodnotu najmenej 15,4 milióna eur. ,aktualizované 

Nepoužívanie bezpečnostných pásov môže mať fatálne dôsledky

Mnohí motoristi nevedia, čo sa môže udiať s ich telom aj pri malom náraze a zrejme preto podceňujú používanie pásov.

Strieborný tanier z hrobu germánskeho náčelníka je na novej známke

Námet známky je najstarším známym zobrazením návštevy v dejinách Slovenska. Reprezentuje nielen návštevu inej krajiny, teda cestovanie, ale aj návštevu pútnického miesta a návštevu pamiatky.

M. BAČA: O zdravie som prišiel v dôsledku životného štýlu spoločnosti

Svalová dystrofia sa dnes považuje za neliečiteľnú chorobu. Jej vývoj sa dá síce spomaliť, ale nedá sa zastaviť. Miroslav Bača s touto chorobou však bojuje

Každodenná práca s počítačom sa môže podpísať pod suché oči

Príznaky suchého oka úzko súvisia predovšetkým s dlhodobým pobytom v suchých klimatizovaných priestoroch alebo sústredeným sledovaním počítačových monitorov.

Vo veku 95 rokov zomrel gróf Carl Johan Bernadotte

Bernadotte o titul a nástupnícke práva na švédsky trón prišiel po tom, čo sa v roku 1946 v New Yorku oženil so švédskou novinárkou Kerstin Wijkmarkovou..

Na bratislavskom letisku si pripomenuli výročie smrti M. R. Štefánika

Letci tak prišli v piatok (4.5.) vzdať hold a položiť kvety k Štefánikovej soche na letisku, ktoré je práve po tomto významnom slovenskom letcovi a vedcovi pomenované.