Magazín

Každý človek má príležitosť v nedeľu vyjadriť vďaku matke

Rôznym spôsobom môžu vzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám, maminám, napríklad kúpou kytice, darčeka, návštevou či spomienkou.

Nevidiaci Ondrej odmala vníma svet iba podľa zvukov

Nevidiaci Ondrej odmala vníma svet iba podľa zvukov, ale život nevidiaceho by radšej nemenil. Bojí sa, že zrak by z neho urobil iného človeka.

Archeológovia objavili najstarší mayský kalendár

K unikátnemu nálezu došlo v ruinách rozsiahleho, málo preskúmaného mayského mesta Xultún, ukrytého v pralesoch na severe Guatemaly.

Lýdia Eckhardt oslávi päťdesiatku veľkolepou módnou šou

Jubilantka s mladistvým vyžarovaní sa netají tým, že pravidelne cvičí zumbu a nedá dopustiť na zdravý detox.

Líbáš jako ďábel je situačná akčná komédia, ale stále o láske

Českú komédiu Líbáš jako ďábel uvidia diváci v slovenských kinách od 17. mája.

Indianapolis má atrakciu: Pes,ktorý jazdí na skejtborde

Ide o trojročného buldoga Maxa, ktorý svoj talent predvádza okoloidúcim v centre amerického mesta Indianapolis.,aktualizované 

Herec Dustin Hoffman zachránil život mužovi na ulici

Dvojnásobný držiteľ Oscara Hoffman zatelefonoval záchrannej službe a pomáhal bežcovi, kým túto úlohu neprevzal záchranár Martin Macarthur.

Jack Rozparovač bol v skutočnosti žena, tvrdí britský autor

Bývalý právnik John Morris je presvedčený, že brutálne vraždy prostitútok, ku ktorým došlo v roku 1888 v londýnskej štvrti Whitechapel, má na svedomí Walesanka Lizzie Williamsová.

Na lupus po 50 rokoch existuje liečba

Pre pacientov so systémovým lupusom nebol za posledných päťdesiat rokov vyvinutý a schválený žiadny nový liek, ktorý by im pomohol účinnejšie bojovať s týmto vážnym ochorením.

Lekári operovali mozgový nádor naživo cez Twitter

Prípadných zvedavcov vopred varovalo upozornenie, že popis zákroku nebude vhodný pre slabšie povahy.

Warholov portrét Elvisa Presleyho vydražili za 37 miliónov dolárov

Úspech v aukcii súčasného umenia v sieni Sotheby's dosiahli aj diela ďalšieho predstaviteľa pop-artu Roya Lichtensteina a čínskeho disidenta Aj Wej-weja.

Zomrel preslávený kaderník a stylista Vidal Sassoon

Zomrel vo svojom dome v Los Angeles prirodzenou smrťou, informovala americká polícia. Minulý rok sa objavili správy, že trpí leukémiou.

Americký herec Brad Pitt je novou tvárou dámskeho parfumu Chanel No 5

Tvárami parfumu boli v minulosti napríklad herečky Catherine Deneuve, Nicole Kidman a Audrey Tautou. Zakladateľka celej firmy, zosnulá módna ...

Orangutany v zoo v Miami zvládajú iPady i počítačové tablety

Zoo v Miami patrí k niekoľkým zoologickým záhradám, kde experimentujú s ľudoopmi a počítačmi. Šesť orangutanov dostalo iPady, aby mohli komunikovať v rámci programu mentálnej stimulácie.

Obraz Marka Rothka predali za rekordnú sumu 86,9 milióna dolárov

Umenie Marka Rothka, ktorý zomrel v New Yorku v roku 1970, je označované ako abstraktný expresionizmus.

Najnovší trend je viazanie tukov

7.miesto v tzv. „rebríčku tučnoty národov“ Slovensku OECD pridelila vďaka tomu, že s obezitou, bojuje viac než 22% dospelých a viac než polovica slovenskej populácie.

Howard Carter, objaviteľ Tutanchamónovej hrobky v Údolí kráľov

Pred 138 rokmi sa narodil britský archeológ a egyptológ Howard Carter, ktorý objavil neporušenú Tutanchamónovu hrobku v Údolí kráľov. Tento unikátny nález vzbudil obrovský záujem .

Herca Johna Travoltu zažaloval masér za sexuálny útok

Masér - ktorého identita nie je známa - obvinil Travoltu, že pri masáži mu šúchal nohu, dotýkal sa jeho genitálií a pokúsil sa iniciovať prinajmenšom jeden sexuálny akt.

Zamestnanie Google alebo kto ´sedí´ za volantom Google Street View?

Od apríla flotila dvadsiatich áut brázdi ulice zatiaľ 19-tich slovenských miest a zabezpečuje ich panoramatické fotografie. Google autá jednoducho neprehliadnete.

Deň víťazstva nad fašizmom dáva príležitosť vzdať hold obetiam vojny

Po páde socialistického bloku sa vo viacerých východoeurópskych krajinách presunuli oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom na 8. mája. V Rusku ho doteraz slávia 9. mája.