< sekcia M.R.Štefánik

Medzinárodné letecké dni SIAF odvysiela RTVS v nedeľu na Jednotke

Na archívnej snímke Medzinárodné letecké dni SIAF. Foto: TASR/Dušan Hein

Tohtoročné podujatie je venované dvom významným udalostiam - 100. výročiu úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika a 75. výročiu Slovenského národného povstania.

Bratislava 1. augusta (TASR) - Špičkovú leteckú techniku a vzrušujúce letecké predstavenia uvidia i tento rok diváci počas Medzinárodných leteckých dní SIAF 2019 na obrazovkách verejnoprávnej televízie. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Najväčšie letecké podujatie na Slovensku sa uskutoční 3. a 4. augusta na Leteckej základni Sliač. Dvojhodinový priamy prenos kombinovaný so záznamom si môžu diváci pozrieť v nedeľu 4. augusta od 14.00 do 16.00 h na Jednotke.

"Komentátorom bude tak ako v prechádzajúcich rokoch odborník na problematiku letectva a profesionálny pilot vrtuľníka Tomáš Kika. Pri mikrofóne sa vystriedajú viacerí hostia, či už zo strany organizátorov SIAF-u, Ozbrojených síl SR alebo pilotov," poznamenala.

Tohtoročné podujatie je venované dvom významným udalostiam - 100. výročiu úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika a 75. výročiu Slovenského národného povstania. Predstavia sa na ňom piloti a technika z 13 krajín. Na Sliač sa vráti talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori. V premiére diváci uvidia špičku sólovej akrobacie - grécky Zeus Demo Team s lietadlom F-16C Block 52+. K talianskym a gréckym účastníkom sa pridajú francúzski vojenskí piloti na lietadle Alpha Jet. "Vzdušné sily Ozbrojených síl SR predvedú stíhačky MIG 29, premiérovo vrtuľník Black Hawk či dopravné lietadlo Spartan," dodala Rusnáková.

Nedeľný program od 14.00 h prinesie RTVS aj online na svojom webe.