Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia MS v hokeji 2021

Stepanenko dostal za zákrok na Reichela trest na jeden zápas

Ivan Stepanenko v súboji na MS v lotyšskej Rige. Foto: TASR/AP

Stepanenko v prvej tretine nešetrne zasiahol Reichela pravým ramenom do oblasti hlavu a krku.

Riga 28. mája (TASR) - Kazašský hokejový reprezentant Ivan Stepanenko dostal od disciplinárnej komisie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) trest na jeden zápas. Dvadsaťpäťročný obranca pyká za zákrok na Lukasa Reichela v stredajšom víťaznom stretnutí B-skupiny MS s Nemeckom (3:2).

Stepanenko v prvej tretine nešetrne zasiahol Reichela pravým ramenom do oblasti hlavu a krku. Rozhodcovia v zápase zákrok nepotrestali, dodatočne si však naň "posvietila" nezávislá disciplinárka. Podľa jej vyjadrenia bol nemecký útočník v zraniteľnej pozícii, pričom kazašský bek to videl, mohol sa kontaktu vyhnúť a namiesto neho hrať puk. Zákrok vyhodnotila ako extrémne nebezpečný a udelila Stepanenkovi dištanc, ktorý si "odsedel" v piatkovom zápase s Kanadou. Informoval o tom oficiálny web šampionátu v Rige.