Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

MS v hokeji 2021

IIHF nesúhlasí s výmenou bieloruskej vlajky, dala stiahnuť svoju

Vedenie medzinárodnej federácie preto požiadalo starostu Rigy, aby z miesta v centre mesta, kde sú vyvesené vlajky, odstránili vlajky IIHF, ako aj majstrovstiev sveta, na ktorej je názov IIHF. ,aktualizované

V tabuľke B-skupiny poskočili na tretie miesto, Kazachstan je po prvej prehre priebežne štvrtý.,aktualizované

Švédi do konca šampionátu bez zraneného Klingberga

Švédi budú v nedeľu 30. mája predposledným súperom Slovenska v základnej A-skupine.

Holešinský po triumfe nad Rusmi: Nezabudnem na to do konca života

Mladý útočník priznal, že ak by mu niekto pred štartom sezóny prorokoval štart na MS, vysmial by sa mu.

Kazašský obranca Svedberg v Rige na MS s trestom na jeden zápas

Pre švédskeho rodáka sú MS v Rige prvé podujatie, na ktorom reprezentuje Kazachstan.

Kanaďania tak po troch dueloch na konte nula bodov a skóre 2:10.,aktualizované

O ich triumfe a prvých bodoch rozhodol v 62. minúte Dominik Kubalík. ,aktualizované

Ramsay po triumfe nad Ruskom nešetril chválou, na svoj tím je hrdý

Najviac však vyzdvihol tímový výkon, vďaka ktorému Slováci zdolali Rusko 3:1 a v A-skupine majú po troch dueloch na konte 9 bodov.

Studenič by mal pokračovať v turnaji, jeho stav budú pozorovať

Dvadsaťdvaročný krídelník odstúpil zo zápasu v v 45. minúte po tom, ako nohou zblokoval strelu ruského hráča a v zápase sa už neobjavil.

Hudáček po dôležitom triumfe nad Rusmi: Veľmi sa mi páči naša hra

Slováci v tretej tretine využili aj nervozitu Rusov. Po druhej tretine za stavu 1:1 sa chceli pustiť do obrancu Jánošíka, ich frustrácia z nadšeného výkonu Slovákov bola zrejmá.

V stretnutí dvoch doteraz nezdolaných tímov si poradili s Ruskom 3:1 a v tabuľke základnej A-skupiny majú plný počet 9 bodov.,aktualizované

V treťom súboji B-skupiny si pripísali druhé víťazstvo a so siedmimi bodmi sú priebežne na čele tabuľky. ,aktualizované

ONLINE MS 2021: SLOVENSKO vs RUSKO

Sledujte ONLINE tretie vystúpenie našich reprezentantov na hokejových MS 2021 v lotyšskej Rige.,aktualizované

Slováci proti Rusom so štyrmi debutantmi, v bránke Hudáček

Mimo zostavy sa ocitli obrancovia Mário Grman a Šimon Nemec a útočníci Juraj Slafkovský a Martin Faško-Rudáš.

Prvý zápas Slovenska na MS sledovalo na RTVS takmer milión divákov

RTVS odvysiela všetky zápasy Slovenska v rámci MS v ľadovom hokeji 2021 na Jednotke. Ostatné zápasy prinesie divákom na Dvojke.

Dáni s negatívnym rekordom, na švajčiarsku bránku vyslali 4 strely

Jeden z hlavných arbitrov zápasu bol Slovák Peter Stano, na čiarach mu pomáhal krajan Šimon Synek.

Samsonov, Orlov a Tarasenko posilnia Rusko, Ovečkin na MS nepríde

Kapitán Washingtonu dohrával sezónu s viacerými zraneniami.

Riga je prísna, v krčmách len prvé tretiny večerných zápasov

Špeciálny režim majú aj fotografi. Hodinu a štvrť pred zápasom sa musia nahlásiť v aréne, kde uvedú, na akom mieste chcú fotiť počas každej tretiny.

Nemci Noebels a Reichel vedú produktivitu po 3.dni, Cehlárik piaty

Spomedzi slovenských hráčov je najvyššie Peter Cehlárik, ktorý získal 4 body za 2 góly a 2 asistencie.

Pre Američanov je to prvé víťazstvo na turnaji v Rige. Kanaďania nastúpia na ďalší zápas v pondelok proti Nemecku, Američania sa po dni zápasového voľna stretnú v utorok od 15.15 s Kazachstanom.,aktualizované

V zápase v "slovenskej" A-skupine zdolali Dánsko najtesnejším rozdielom 1:0.,aktualizované

Stav zraneného Konráda sa bude vyhodnocovať denne

Konrád odstúpil zo zápasu po prvej tretine, nahradil ho Július Hudáček.

Suomi prehrali v nedeľu na MS v lotyšskej Rige senzačne s Kazachstanom 1:2 po nájazdovom rozstrele.,aktualizované

Trom korunkám po prehre s Dánskom (3:4) podľahli v nedeľu prekvapujúco aj Bielorusom 0:1 a stále čakajú na prvý bod.,aktualizované

Ramsaya nepotešila slabá efektivita, proti Rusom chystá zmeny

Jedna zmena zrejme príde aj na brankárskom poste, pretože zápas proti Britom nedohral pre zranenie v dolnej časti tela Branislav Konrád.

V A-skupine nám patrí s plným počtom 6 bodov priebežné druhé miesto o skóre za vedúcimi Rusmi.,aktualizované

Talianov na druhý deň o 15.15 čakali Lotyši, Nóri sa v utorok o 19.15 stretnú s Fínmi.,aktualizované

ONLINE MS 2021: VEĽKÁ BRITÁNIA vs SLOVENSKO

Sledujte ONLINE druhé vystúpenie našich reprezentantov na hokejových MS 2021 v lotyšskej Rige.,aktualizované

Rusi sú proti Slovákom favoriti, Faško-Rudáš: Musíme ísť naplno

Pre Slovákov budú Rusi tretí súper na MS a dá sa očakávať, že predvedú oveľa väčšiu hokejovú kvalitu než Bielorusi a Briti.

Nór Lilleberg dostal dištanc, na MS si nezahrá jeden zápas

Lilleberg si trest odpykal v nedeľnom zápase s Talianskom, do zostavy sa môže vrátiť v utorňajšom stretnutí s Fínskom.

Vo svojom prvom zápase po návrate do elitnej kategórie MS tak Lotyšom nedovolili nadviazať na prekvapujúce víťazstvo nad Kanadou 2:0.,aktualizované

Po prehre 3:4 s Ruskom nestačili v zápase A-skupiny ani na skvele rorčuľujúce Švajčiarsko.,aktualizované

Úradujúci majstri sveta Fíni vstúpili víťazstvom do hokejových MS v Rige.,aktualizované

V sobotnom zápase A-skupiny zdolali outsidera z Veľkej Británie 7:1.,aktualizované

Lotyši dodržali tradíciu, kanadskú ambasádu zasypali kvetmi

Prvé kvety sa pred ambasádou objavili hneď ráno, v priebehu dňa ich pribúdalo neúrekom. Počas dňa pracovníci ambasády viackrát odnášali veľké kytice dnu.

Rosandič pred zápasom s Britmi: Bude to hlavne o nás

Triumf nad Veľkou Británou je pre slovenských hokejistov povinnosť, ale musia sa mať na pozore.

Hokejisti Dánska sa postarali o prvé prekvapenie v A-skupine na svetovom šampionáte v Rige. ,aktualizované

Nemeckí hokejisti uspeli v sobotu aj vo svojom druhom zápase na MS v lotyšskej Rige. ,aktualizované

Ramsayho potešil výkon: Bolo pekné vidieť náš ofenzívny potenciál

Kanadského trénera potešilo, že sa jeho zverenci strelecky viackrát presadili, v príprave sa im totiž v koncovke nedarilo.

Lotyši slávia historický triumf, hrdinom brankár Kivlenieks

Lotyši pokorili zámorský tím jeho vlastnými zbraňami - priamočiarosťou a častou streľbou. Druhý gól dal Kristians Rubins tečom strely Oskarsa Batnu.