Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

MS v hokeji 2021

Cehlárik verí, že ocenenie na MS mu otvorí dvere späť do NHL

Cehlárika zvolil za najlepšieho útočníka MS v Rige direktoriát turnaja. Vo ôsmich zápasoch si pripísal 11 bodov za päť gólov a šesť asistencií.

Program MS 2021 v lotyšskej Rige. Všetky zápasy na jednom mieste

Športová eufória zavládne vo viacerých účastníckych krajinách MS, no najmä v usporiadateľskom Lotyšsku, ktoré druhýkrát v histórii hostí svetovú elitu.

ZOZNAM HRÁČOV: Slováci na šampionáte s najmladším kádrom v histórii

Dvadsaťosemčlenný káder na MS 2021 v hokeji oznámil generálny manažér SR Miroslav Šatan.

Slováci si tentoraz na MS zahrajú v Olympijskom športovom centre

Aréna Riga je primárne určená na hokej, ale tiež basketbal a koncerty.

Fíni netaja po finále MS sklamanie, Kontiola: Medaila nie je útecha

"Suomi" vo finále dvakrát viedli, no súper zakaždým vyrovnal a v 67. minúte rozhodol o triumfe Nick Paul.

Podľa Comtoisa Kanada ľuďom ukázala, ako veľmi sa mýlili

Hráči z krajiny javorového listu získali svoje tretie zlato za uplynulých šesť rokov. Počas tohto obdobia boli aj dvakrát strieborní.

MÉDIÁ O MS2021: Z biedy k zlatu, Kanadu nikdy neodpisujte

Ohlasy médií na triumf kanadských hokejistov.

Renkingová deviatka a solídne slovenské vízie - MS2022 i ZOH2026

Na budúci rok sa v B-skupine v Tampere predstavia domáce Fínsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Nórsko, Bielorusko a Veľká Británia.

Produktivitu vyhral 16-bodový Brown, Cehlárik s 11 bodmi piaty

Okrem Cehlárika sa v popredí individuálnych štatistík umiestnili zo slovenských hráčov ešte útočník Kristián Pospíšil a obranca Mislav Rosandič.

Víťazný gól strelil v 67. minúte Nick Paul. Pre Kanadu je to 27. titul v histórii a celkovo 51. medaila z MS.,aktualizované

Slováci budú na šampionáte vo Fínsku v skupine s Kanadou i Ruskom

Kanada si už postupom do finále v Rige definitívne poistila prvú priečku v rebríčku IIHF a na najbližších MS sa tak stretne aj so Slovákmi (9. miesto v rebríčku).

Najproduktívnejší je Brown, najlepšími strelcami Mangiapane a Kirk

Rekord novej éry šampionátov A-kategórie MS držia Dany Heatley z Kanady (2008) a Patrick Kane z USA (2018). Obaja nazbierali zhodne 20 bodov.

Cehlárik sa stal najlepším útočníkom MS 2021, MVP je Mangiapane

Cenu pre najžitočnejšieho hráča šampionátu získal Andrew Mangiapane z víťazného kanadského tímu.,aktualizované

ONLINE FINÁLE MS 2021: FÍNSKO vs KANADA

Sledujte ONLINE prenos z finálového zápasu na 84. hokejových MS v lotyšskej Rige.,aktualizované

Američania zopakovali umiestnenie z MS 2018 v Kodani, celkovo vystúpili na bronzový stupienok už po deviaty raz v histórii.,aktualizované

Kalvitis o šampionáte: Neuveriteľných 16 dní pre Lotyšsko

Najviac ho potešil fakt, že sa počas šampionátu neobjavil ani jeden pozitívny test na prítomnosť koronavírusu.

Fínisa v súboji o zlato v nedeľu (19.15 SELČ) stretnú s Kanadou. ,aktualizované

Slováci budú na šampionáte vo Fínsku v skupine s Kanadou i USA

Kanada si postupom do finále v Rige definitívne poistila prvú priečku v rebríčku IIHF a na najbližších MS sa tak stretne aj so Slovákmi.

V súboji o zlato sa v nedeľu (19.15 h) stretnú s úspešnejším z druhého semifinále medzi Fínskom a Nemeckom. Dvoma gólmi sa na triumfe "javorových listov" podieľal Andrew Mangiapane.

Heger na Úrade vlády prijal hokejovú reprezentáciu na MS 2021

Na šampionáte sa po ôsmich rokoch prebojovali do štvrťfinále, v ňom podľahli USA 1:6. Na šampionáte tak obsadili ôsme miesto.

Brankár J. Hudáček ukončil reprezentačnú kariéru

Po návrate zo šampionátu vyjadril sklamanie z prístupu v národnom tíme a z toho, že nedostal šancu chytať vo štvrťfinále proti USA (1:6).,aktualizované

MS 2021: Nemci chcú Fínom oplatiť prehru

Nemci sa snažia napodobniť rovnaký úspech, aký dosiahli na ZOH 2018. V Pjongčangu prekvapujúco postúpili až do finále a získali striebro.

Synek po premiére medzi mužmi: Radosť rozhodovať takýto hokej

Čiarového arbitra prekvapila ešte aj plynulosť hry a veľmi slušná komunikácia striedačiek.

Šatan je na mužstvo hrdý, v auguste by mal byť tím ešte silnejší

Šéfovi slovenského hokeja však chýbalo na MS viac gólov. O tie sa staral najmä prvý útok v zložení Peter Cehlárik - Marek Hrivík - Róbert Lantoši.

Cehlárik je s 11 bodmi najproduktívnejší aj po štvrťfinále

Okrem Cehlárika, ktorý je so šiestimi asistenciami druhý v tomto ukazovateli po štvrťfinálových zápasoch, sa v popredí individuálnych štatistík nachádzajú ešte dvaja slovenskí hráči.

Slováci na 8. mieste, v semifinále USA - Kanada, Fínsko - Nemecko

Medzi najlepšiu štvoricu tak postúpili len tímy z B-skupiny.

"Suomi" nastúpia v boji o finále proti Nemecku, v druhom semifinále sa stretnú USA a Kanada.,aktualizované

V 63. minúte rozhodol Andrew Mangiapane.,aktualizované

Ramsayho hnevali úvod zápasu, ale aj zákernosť Boylea

V prvej tretine mali hrať Slováci päťminútovú presilovku, pretože kapitán Američanov Brian Boyle pichol hokejkou Miloša Romana, tento zákrok však arbitri nepotrestali.

Cehlárik napriek prehre pochválil spoluhráčov: Som na nich hrdý

Jedenásťbodový útočník Slovenska však napriek hladkej štvrťfinálovej prehre zhodnotil turnaj pozitívne

Američania položili základ víťazstva už v prvej tretine, v ktorej dominovali a vyhrali ju 3:0. Slováci strelili jediný gól v 33. minúte po strele Petra Cehlárika.,aktualizované

Rozhodujúci nájazd premenil Marcel Noebels.,aktualizované

ONLINE ŠTVRŤFINÁLE MS 2021: USA vs SLOVENSKO

Sledujte ONLINE zo 1/4-finálového stretnutia našich hokejistov na 84. MS v hokeji v lotyšskej Rige.,aktualizované

Zápas o všetko. Slováci odštartujú proti USA v bránke s Húskom

Do zostavy sa po jednozápasovej pauze vrátili kapitán Marek Ďaloga a útočník Marek Hrivík.

Slovensko proti USA na MS vo štvrťfinále iba po druhý raz

Na tohtoročnom šampionáte v Rige nazbierali Američania v základnej skupine 18 bodov. Prehrali iba prvý zápas s Fínskom, v ďalších stretnutiach už nenašli premožiteľa.,aktualizované

Štvrťfinále bez Švédska, ale v očakávaní pútavých bojov

Isté je, že do semifinále sa prebojuje jeden z dvojice Švajčiarsko - Nemecko, majstri sveta Fíni narazia na rozbehnutých Čechov a ťahákom dňa bude duel tímu Ruského olympijského výboru s Kanadou.

V Rige sú zatiaľ testy negatívne, Nemeček: Bubliny sú perfektné

Po rozhodnutí federácie odňať šampionát spoluorganizátorovi Bielorusku, sa chvíľu špekulovalo o tom, že by sa zápasy A-skupiny odohrali v Bratislave.

Pieseň je určená všetkým, ktorí sa odmietajú vzdať. "Pre všetkých športovcov, ktorí chcú byť ešte lepší.

Cehlárik vedie produktivitu na MS po skončení základných skupín

V poradí strelcov je na prvom mieste 21-ročný britský objav šampionátu Liam Kirk.

Ramsay vníma postup ako výsledok dodržania systému: Vážime si to

O postupe Slovenska medzi osmičku najlepších rozhodol pondelňajší duel Švédska s tímom Ruského olympijského výboru (ROC), v ktorom severania prehrali v predĺžení.

Vo štvrťfinále aj klasika Rusov s Kanadou, Slováci vyzvú Američanov

Presný časový a dejiskový rozpis definizoval v utorok večer direktoriát turnaja na okamžitom zasadnutí po skončení bojov v základnej fáze. Zohľadňovai sa aj televízne priority.,aktualizované

Vo svojom poslednom zápase v skupine zdolala zborná Bielorusko hladko 6:0.,aktualizované

Nemci v tabuľke obsadili 3. miesto a vo štvrťfinále sa stretnú so Švajčiarskom.,aktualizované