Quantcast
< sekcia MS v hokeji 2022

Na súpiske Slovenska je 22 hráčov, mimo zatiaľ Bučko, Sýkora a Kollár

Na snímke vľavo asistent trénera Andrej Podkonický a vpravo tréner Craig Ramsay počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred piatkovým zápasom proti Francúzsku v základnej A-skupine na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách vo štvrtok 12. mája 2022. Foto: TASR - Martin Baumann

Miroslav Šatan už pred odletom na MS uviedol, že tím by v prípade vypadnutia niektorého hráča v 1. kole play off NHL privítal posilu zo zámoria a preto nechá na súpiske voľné miesta.

Helsinki 12. mája (TASR) - Slovenský hokejový tím napísal vo štvrtok na súpisku pre MS v Helsinkách 22 hráčov. Mimo zatiaľ zostali útočníci Andrej Kollár, Adam Sýkora a obranca Martin Bučko. Oficiálne súpisky vo štvrtok vydal štatistický web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Prezident slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan už pred odletom na MS uviedol, že tím by v prípade vypadnutia niektorého hráča v 1. kole play off NHL privítal posilu zo zámoria a preto nechá na súpiske voľné miesta. Realizačný tím zatiaľ zapísal všetkých troch brankárov, sedem obrancov a dvanásť útočníkov.