MS v hokeji 2022

Švédom pomôžu na MS brankár Ullmark a obranca Pettersson

O dva roky mladší Pettersson odohral päť sezón v NHL, všetky v drese Penguins.

USA posilní na MS najužitočnejší hráč AHL T.J. Tynan

USA majú momentálne na šampionátovej súpiske dvoch brankárov, šiestich obrancov a 12 útočníkov.

Ramsay vzal prehru so Švajčiarskom na seba: Je to moja chyba

V početnej výhode hrali slovenskí hokejisti v tomto zápase viac ako 16 minút čistého času, efektivita však bola nulová.

Slovákov trápi zlá efektivita, Krištof by najradšej zavolal šamana

Radšej by som prehral 0:10 a hodil to za hlavu, ale keď človek vie, že je blízko, a nevychádza to, to je niečo, čo sa nedá len tak ľahko spláchnuť, povedal pre TASR Krištof.

Po štyroch stretnutiach im patrí s tromi bodmi 6. miesto v tabuľke A-skupiny. Švajčiari naopak vyhrali aj svoj štvrtý duel a s plným počtom bodov sú na čele.,aktualizované

Domáci Fíni padli na MS so Švédskom po nájazdoch, rozhodol Bemström

Fínov najbližšie čaká súboj s Veľkou Britániou, v piatok o 15.20 SELČ. Švédi sa najbližšie predstavia až v sobotu o 11.20 proti USA.

ONLINE MS 2022: Švajčiarsko vs Slovensko

Podrobne v online prenose sledujeme vystúpenie našich hokejistov na MS vo Fínsku.,aktualizované

Nemecký tím posilní dvojica hráčov z AHL

Káder súpera Slovenska v A-skupine vystužia obranca Leon Gawanke z tímu Manitoba Moose a krídelník Lukas Reichel z Rockfordu IceHogs.

Francúzi porazili Talianov pp v A-skupine, rozhodol Gallet

Po opatrnom úvode sa ako prví dostali do tlaku Taliani a v 5. minúte sa Hannounovi črtal nájazd na Buyssea, no v poslednej chvíli sa vrátil jeden z francúzskych obrancov. ,aktualizované

Nórsko zdolalo Rakúsko v B-skupine, dva góly dal Rosseli Olsen

Nóri sa dostali do vedenia 55 sekúnd po začiatku druhej tretiny, keď sa Johannesen natlačil pred brankára Kickerta, posunul puk Martinsenovi a ten ho dopravil do siete. ,aktualizované

Slovákom sa do Fínska nechce najmä pre vysoké ceny

Samotné Fínsko je veľmi drahé. Veď len trojdecové pivo v hale stojí deväť eur, posťažoval sa Marek, ktorý každý rok organizuje zájazdy na svetový šampionát.

MS 2022: Čechov posilní útočník Kämpf z Toronta

Po príchode Kämpfa, pre ktorého pôjde o premiérový štart na svetovom šampionáte, bude česká súpiska na svetovom šampionáte kompletná.

Švédsko a Fínsko získali posily z NHL na terajšie majstrovstvá sveta

Švédi majú na súpiske voľné ešte dve miesta pre korčuliarov, ich stredajší súper (19.20 SELČ) ju príchodom Lindella skompletizoval.

Fín Mäenalenen dostal za zákrok na Megnu jednozápasový dištanc

K zákroku došlo v pondelkovom dueli B-skupiny, ktorý Fíni vyhrali 4:1.

Proti Švajčiarom bude chytať Húska, otázny je Pospíšil

Výpravu definitívne neposilní Marián Studenič, útočník Dallasu Stars sa ospravedlnil.

Švédi vo svojom živle: Pripísali si triumf, Británii uštedrili 6 gólov

Švédi otvorili skóre hneď po úvodnom buly v 13. sekunde a po piatich minútach mali na konte 7 streleckých pokusov. ,aktualizované

Švajčiari zdolali kazašský tím 3:2, avšak Kazachstan favorita potrápil

Švajčiari v 56. minúte pridali tretí gól, no o dve minúty znížil Orechov a Kazachstan sa ešte nadýchol k poslednému náporu. Ten však nebol veľký a Švajčiarsko si pripísalo tretie víťazstvo.,aktualizované

České médiá: Prehra s Rakúskom na MS je historická blamáž

Prvýkrát v histórii MS Česi nad týmto súperom nezvíťazili, predtým 17-krát v riadnom čase a 22-krát vrátane ZOH.

MS2022: Česi prvýkrát v histórii prehrali s Rakúšanmi

Favorizovaný tím aj s hviezdami NHL úplne zlyhal v nájazdoch, keď ich nepremenil všetkých päť. ,aktualizované

Pospíšil pred Švajčiarskom: Musíme im ukázať, že sa ich nebojíme

Proti Švajčiarsku nastúpili Slováci v 73 zápasoch, v ktorých 29-krát zvíťazili, v siedmich sa zrodila remíza a 37 duelov pre seba uchmatol súper.

Slovákov trápia zranenia, o zaradení Fehérváryho rozhodnú večer

Slovákov čakajú v stredu vo štvrtom zápase Švajčiari, na predchádzajúcich MS s nimi prehrali 1:8.

Francúzsko neudržalo remízu s Nemeckom a prehralo 2:3

Nemcom sa dlho nedarilo prekvapiť defenzívu Francúzov, ktorí často hrozili brejkami. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 46. minúta.

Fínski hokejisti na MS aj naďalej stopercentní, USA porazili 4:1

Fíni si v záverečnej tretine hladko postrážili náskok. Až v predposlednej minúte pokazil čisté konto Olkinuorovi Galchenyuk.

Minárik po prehre s Kanadou: Vlastné góly, to dá dole psychiku

Pre 21-ročného centra bola konfrontácia so súperom z kolísky hokeja prvou na vrcholnom turnaji.

Lotyšsko zdolalo Nórsko v B-skupine, rozhodla druhá tretina

Lotyši po dvoch prehrách so silnejšími súpermi z Fínska nastúpili prvýkrát proti papierovo vyrovnanému protivníkovi a od úvodu ovládli ľadovú plochu. ,aktualizované

Sýkora mohol debut na MS okoreniť gólom: Mal som radšej strieľať

Treba sa poučiť a uvidíme, ako to pôjde ďalej, povedal po zápase sedemnásťročný útočník.

Slováci podľahli na MS vo Fínsku Kanade o štyri góly

V tabuľke základnej A-skupiny majú naďalej tri body za víťazstvo nad Francúzskom a priebežne sú na 6. mieste. ,aktualizované

ONLINE MS 2022: Slovensko vs Kanada

Podrobne sledujeme vystúpenie našich hokejistov na MS vo Fínsku proti Kanade. Ich tretie na šampionáte.,aktualizované

Fehérváry dorazil do Helsínk: Som pripravený hrať

O mladého obrancu mali veľký záujem tréneri i manažér Miroslav Šatan, o jeho účasti na MS sa rozprávali už dlhšie.

Slováci proti Kanade s Húskom, tím dopísal na súpisku Sýkoru

Po rannom rozkorčuľovaní to povedal asistent trénera Andrej Podkonický.,aktualizované

Dánsko prehralo s Švajčiarskom 0:6, Helvéti rozhodli v 2. tretine

Švajčiari sa najbližšie stretnú v utorok o 19.20 h s Kazachstanom.,aktualizované

Česi prehrali so Švédskom 3:4, Severania rozhodli v druhej tretine

Pri všetkých troch góloch Česka asistoval Roman Červenka, ktorý má po dvoch zápasoch na konte už 6 bodov za asistencie.,aktualizované

Fehérváry dostal súhlas, po prvý raz nastúpi proti Švajčiarsku

Pôvodne sa so slovenským obrancom počítalo už v pondelkovom zápase s Kanadou.

Francúzi otočili zápas s Kazachstanom a pripísali si prvé tri body

Francúzi sa najbližšie stretnú v pondelok o 19.20 h s Nemeckom.,aktualizované

Rakúsko - USA 2:3 pp v B-skupine, obrat favorita dokonal Hughes

V predĺžení mohol o neočakávanom víťazstve outsidera rozhodnúť Schneider, ale trafil iba do žŕdky.

Lantoši sa teší na Kanadu: Musím trénovať streľbu

Dvadsaťšesťročný krídelník bol pri tom, keď Slováci pred tromi rokmi podľahli Kanaďanom na domácom šampionáte 5:6 a rozplynul sa im sen o štvrťfinále.

Fehérváry by mal priletieť v pondelok, chýba však súhlas od klubu

V hre bol aj príchod Erika Černáka, jeho Tampa Bay však postúpila v NHL do 2. kola play off po triumfe nad Torontom 4:3 na zápasy.

Nórsko - V. Británia 4:3 pp a sn - Nóri stratili trojgólový náskok

Ešte osem minút pred koncom Briti prehrávali 0:3, no potom dokázali v priebehu 198 sekúnd vyrovnať a vynútiť si predĺženie.,aktualizované

Taliansko - Kanada 1:6 - v A-skupine, budíček Kanady až v 2. časti

Kanaďania budú v pondelok o 15.20 SELČ ďalším súperom Slovenska na šampionáte, Taliani sa o deň neskôr v rovnakom čase stretnú s Dánskom.,aktualizované

Tretí súper Kanada, Tatar: Musíme podať perfektný výkon

Slovensko sa doposiaľ stretlo s Kanadou v 52 dueloch, v 23 sa tešilo z víťazstva.