Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

MS v hokeji 2023

Kubalík je líder bodovania po 4. dni, Škorvánek 9. medzi brankármi

V prvých troch vystúpeniach svojho tímu získal Kubalík šesť kanadských bodov za tri góly a tri asistencie.

Lotyši dodržali tradíciu, české veľvyslanectvo zasypali kvety

O tom, že domáci reprezentanti si pripísali prvý triumf na tohtoročnom šampionáte, sa ráno presvedčili aj pracovníci českého veľvyslanectva v lotyšskej metropole.

Lotyši zdolali Česko 4:3 po predĺžení, rozhodol Batna

Česi majú po troch zápasoch 7 bodov a patrí im priebežne 2. miesto v tabuľke. ,aktualizované

Švédi zdolali Fínov 2:1 po nájazdoch v šlágri A-skupiny

Švédi majú po troch víťazných zápasoch na konte osem bodov a za lídrom skupiny USA zaostávajú o bod. Fíni prehrali dva z úvodných troch zápasov šampionátu, so 4 bodmi im patrí 4. priečka.,aktualizované

Slováci majú najviac trestných minút, Ramsay: Vylúčení je veľa

Napriek negatívnej štatistike však Slovákov zdobí hra v oslabení.

Slovensko - Kanada 1:2 sn v B-skupine, v nájazdoch rozhodol Quinn

Slováci nastúpia na svoj štvrtý duel na MS vo štvrtok o 19.20 SELČ proti Švajčiarsku, Kanadu čaká v stredu o 19.20 zápas s Kazachstanom.,aktualizované

Hlavaja trápili od druhej tretiny kŕče: Voľno nám príde vhod

Najviac práce mal Hlavaj v oslabeniach. Slovenskí reprezentanti nazbierali 41 trestných minút a Kanaďanom sa ubránili aj v minútovom oslabení o dvoch hráčov.

Nemecko prehralo s USA 2:3 v A-skupine, odpor Nemcov zlomil Coronato

Američania mali za sebou dve víťazstvá, Nemci dve prehry, no prvá tretina dala zabudnúť na papierové predpoklady.,aktualizované

ONLINE MS 2023: Slovensko - Kanada

Online z tretieho vystúpenia slovenských hokejistov v základnej B-skupine na MS 2023 v Tampere a Rige.,aktualizované

Švajčiarsko posilnia obranca Siegenthaler a útočník Hischier

Naopak, Timo Meier nepríde, keďže sa mu končí zmluva, a brankár Akira Schmid nedostal pre zranenie od svojho klubu povolenie.

Švédi a Švajčiari sú po prvých dvoch dueloch bez inkasovaného gólu

Švajčiari majú v pondelok voľno a v utorok od 19.20 h ich čaká Kazachstan. Nastúpiť by mal aj útočník Kevin Fiala z Los Angeles.

Weegar je líder bodovania po 3. dni, Škorvánek 13. medzi brankármi

Zo slovenských hráčov je najvyššie Peter Cehlárik, ktorý je s dvoma bodmi za dve asistencie v skupine hráčov na 41. mieste.

Slováci nastúpia proti Kanade so zmenami v obrane,v bránke bude Hlavaj

Na predpoludňajšom rozkorčuľovaní bolo na ľade všetkých 25 hokejistov, chýbal len obranca Dávid Mudrák, ktorý je po príchode Nemca mimo súpisky.

Česko vyhralo nad Kazachstanom 5:1 v B-skupine

Česi odohrajú tretí zápas na turnaji v 24-hodinovom intervale v pondelok o 19.20 (SELČ) proti Lotyšsku, kazašský tím sa v rovnakom čase, ale v utorok stretne so Švajčiarskom.,aktualizované

Švédsko vyhralo nad Rakúskom 5:0 v A-skupine, Švédi opäť neinkasovali

Švédsko odohrá najbližší zápas v pondelok od 19.20 s domácim Fínskom. Rakúsko po dni voľna nastúpi v utorok od 15.20 SELČ proti Dánsku.,aktualizované

Dánsko vyhralo nad Francúzskom 4:3 pp v A-skupine, rozhodol Russell

Dáni nastúpia na ďalší duel v utorok od 15.20 SELČ proti Rakúsku, Francúzi budú hrať v rovnaký deň od 19.20 s Maďarskom.,aktualizované

Tatar neposilní Slovensko na šampionáte v Rige

Tatar naposledy reprezentoval Slovensko na MS pred rokom v Helsinkách.,aktualizované

Nórsko prehralo so Švajčiarskom 0:3 v B-skupine

Nórsko nastúpi na ďalší duel v utorok od 15.20 SELČ proti Slovinsku, Švajčiari budú hrať v rovnaký deň od 19.20 s Kazachstanom.,aktualizované

USA zdolali Maďarsko 7:1 v A-skupine, Grimaldi s tromi bodmi

Američania nastúpia na ďalší duel v pondelok o 15.20 SELČ proti Nemecku, Maďari odohrajú svoj tretí zápas až v utorok o 19.20 s Francúzskom.,aktualizované

Nemec má za sebou prvý tréning: Cítim sa fajn

V nedeľu popoludní mali Slováci dobrovoľný tréning. Z hráčov sa na ňom zúčastnili iba Nemec, ktorý sa potreboval zoznámiť s ľadom a s ním korčuľovali aj hráči, ktorí na šampionáte ešte nehrali.

Slovinsko prehralo s Kanadou 2:5 v B-skupine

Slovinci prehrali oba doterajšie zápasy a po dni voľna nastúpia v utorok od 15.20 SELČ proti Nórsku. Kanada odohrá najbližší zápas v pondelok od 15.20 proti Slovensku.,aktualizované

Šatana zaskočilo vyhlásenie PHL: Je to nefér voči reprezentantom

SZĽH v uplynulých mesiacoch rokoval s klubmi extraligy združenými v Asociácii profesionálnych klubov (APHK) s cieľom vyriešiť zmluvnú núdzu. ,aktualizované

Slováci po roku proti Kanade, Rosandič: Cestou je obetavá hra

Slováci odštartovali turnaj dvoma zápasmi v dvoch dňoch a pred náročným duelom s Kanadou si uvedomovali dôležitosť regenerácie.

Hokejista Chlapík stále netrénuje, Česi dopísali Kauta a Voženílka

Ku Kochovi by som sa nerád vracal, povedaného a napísaného toho bolo dosť. Je to za nami, či to bolo fér alebo nie, uviedol pre portál idnes.cz asistent trénera českej reprezentácie Libor Zábranský.

Fíni zlomili húževnatých Nemcov až v závere, Rantanen: Sme silní

O víťazstve fínskeho tímu rozhodol v 53. minúte obranca Mikko Lehtonen, keď dorážkou dokončil krásnu akciu Mikku Rantanena.

Malgin je líder bodovania po druhom dni, Škorvánek 11. medzi brankármi

Brankár Stanislav Škorvánek je s 92-percentnou úspešnosťou zákrokov zatiaľ na 11. mieste v hodnotení brankárov.

Okuliara po chybe podržali spoluhráči: Bol to deň blbec

Dvadsaťdvaročný krídelník si po zápase poriadne zhlboka vydýchol, keďže práve po jeho chybe Lotyši vyrovnali na 1:1. Okuliar v obrannom pásme stratil puk a Abols v nájazde prekonal Škorvánka.

Slováci zvládli kľúčový súboj, Ramsay musel siahnuť aj po liekoch

Nepríjemný výber Lotyšska zdolali Slováci na ZOH vo Vancouveri 2010, v Turíne 2006 a v Pekingu 2022. Na MS však všetky tri zápasy z rokov 1997, 2013 a 2017 uchmatli pre seba Lotyši.

Slováci zdolali Lotyšov 2:1 v druhom zápase v B-skupine

Slováci nastúpia na svoj tretí duel v pondelok od 15.20 SELČ proti Kanade, Lotyši budú hrať v rovnaký deň o 19.20 s Českom.,aktualizované

MS2023: Nemecko tesne podľahlo Fínsku, drámu rozhodol Lehtonen

Nemci majú po dvoch tesných prehrách na bodovom konte nulu.,aktualizované

ONLINE MS 2023: Slovensko - Lotyšsko

Online z druhého vystúpenia slovenských hokejistov v základnej B-skupine na MS 2023 v Tampere a Rige.,aktualizované

MS2023: Hokejisti Dánska zdolali Maďarsko o dva góly

Pod ich víťazstvo sa dvoma gólmi v presilovke podpísal Nikolaj Ehlers, útočník Winnipegu Jets z NHL.,aktualizované

MS2023: Nemec je už v Rige, verí, že dokáže pomôcť tímu

Tréneri s ním počítajú na pondelkový zápas proti Kanade.

MS2023: Švajčiarov posilní útočník Fiala

Fiala by mal nastúpiť v utorok proti Kazachstanu.

Francúzsko zdolalo Rakúsko 2:1 pp v A-skupine

Pokračujúcu presilovku Francúzov využil v 39. sekunde predĺženia Treille, keď tečoval strelu Chakiachviliho.,aktualizované

Švajčiarsko zdolalo Slovinsko 7:0 v B-skupine

Očakávaný priebeh nemal v prvej tretine žiadnu zápletku.

Palát pre zranenie neposilní Česko, účasť Kämpfa je otázna

Kämpf vypadol s Torontom v 2. kole play off proti Floride a Havlát s ním bude počas dňa komunikovať.

Rantanen po prehre s USA: Musíme sa zresetovať, boli sme ospalí

Najhladšiu cestu za prvými troma bodmi mali Kanaďania.

Chlapík po hite od Kocha nedohral a nejaký čas bude mimo hru

Zákrok, ktorý sa odohral v 13. minúte, vyvolal viaceré diskusie, či bol v rámci pravidiel.

Tatar je stále otázny, Rosandič čaká na rozhodnutie disciplinárky

Slovenskí hokejisti sa po prehre v prvom zápase musia čo najrýchlejšie zotaviť, večer ich čakal duel proti domácemu výberu.