Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

MS v hokeji 2023

Fínov posilnia na šampionáte aj útočníci Rantanen a Kakko

Dvadsaťšesťročný Rantanen odohral v prebiehajúcej sezóne všetkých 82 zápasov základnej časti a nazbieral v nich 105 bodov (55+50), v siedmich dueloch play off pridal sedem gólov a tri asistencie.

Slováci prehrali v príprave v Rakúsku, domáci trestali v presilovkách

V Kapfenbergu sa hral zaujímavý hokej, v ktorom dominovali ofenzívy, najmä však tá rakúska.,aktualizované

Český tím posilnia pred šampionátom Zbořil s Chytilom

V príprave skončil Radek Kučeřík.

Lašák o brankárskom poste: Jednotka nemusí byť daná

Do Rigy s najväčšou pravdepodobnosťou pocestuje trio Stanislav Škorvánek z Michaloviec, Dominik Riečický z majstrovských Košíc a Samuel Hlavaj, ktorý sa presťahuje v nasledujúcom ročníku do Plzne.

Sukeľ čaká proti Rakúsku ťažké zápasy: Nebude to jednoduché

Sukeľ bojuje o účasť na svojom treťom šampionáte.

RTVS počas šampionátu ponúkne prenosy, záznamy aj relácie

:Šport odvysiela kompletný balík duelov.

USA na MS posilnia Guentzel či Tuch, Kanada zatiaľ bez veľkých mien

Kanada zatiaľ zverejnila šesť mien, z ktorých je najzaujímavejšia možná účasť očakávanej dvojky nadchádzajúceho draftu NHL - osemnásťročného útočníka Adama Fantilliho.

Proti Rakúsku bez Hudáčka a Rosandiča, ale už s Okuliarom

Mislav Rosandič z Hradca Králové a Libor Hudáček z Třinca sa k tímu pripoja až vo štvrtok. ,aktualizované

Slováci na MS bez Daňa a Marinčina, vyradili ich zranenia

Daňo bol v tejto sezóne najlepší strelec základnej časti, v 51 dueloch v drese Třinca strelil 29 gólov a pridal 22 asistencií. Vo vyraďovacej časti dal tri góly v 20 zápasoch (3+6). ,aktualizované

Riečický a Okuliar sa pripojili k tímu, skončilo päť hráčov

Realizačný tím sa rozlúčil s dvojicou brankárov Šimonom Latkóczym a Matejom Tomekom, obrancom Adamom Jánošíkom a útočníkmi Martinom Faškom-Rudášom a Jozef Balážom. ,aktualizované

Dietz, Valk, Svedberg a Blacker nebudú hrať za Kazachstan

Na svetovom šampionáte (od 12. do 28. mája v Rige a Tampere) sa Slováci stretnú s Kazachstanom v B-skupine 19. mája o 19.20 SELČ.

Slováci podľahli v príprave Nemecku 3:4

Zverenci Craiga Ramsayho viedli od 5. minúty, Samuel Kňažko skóroval v presilovej hre a dosiahol svoj premiérový reprezentačný gól. ,aktualizované

Hokej-MS18: Slováci po 20 rokoch v semifinále

Slovensko bude mať v tejto kategórii zastúpenie medzi štyrmi najlepšími tímami prvýkrát od roku 2003.

Slovenskí hokejisti chcú vrátiť Nemcom prehry, Čacho: Bude to ťažké

Zverenci Craiga Ramsayho doteraz odohrali v príprave na MS štyri zápasy. Po triumfoch vo Švajčiarsku 2:0 a 3:2 po predĺžení prehrali v Ostrave s Čechmi 1:5 a 2:3 po nájazdoch.

SZĽH sa pred duelom proti Nemecku v Trenčíne poďakuje Hossovcom

Súčasťou poďakovania pred začiatkom duelu v Trenčíne bude krátke spomienkové video.

Chromiak a Jedlička sa pripojili k tímu, Goliana vyradilo zranenie

Slovákov čaká koncom týždňa prípravný dvojzápas s Nemeckom. V piatok 28. apríla od 17.30 h nastúpia proti súperovi v Žiline, o deň neskôr už od 14.30 v Trenčíne.

Slováci na MS bez Čerešňáka, pribudol Mudrák, Grmana trápi choroba

Do tímu pribudli obrancovia Dávid Mudrák, Mário Grman, Samuel Kňažko, Patrik Koch a útočníci Pavol Regenda a Martin Chromiak.,aktualizované

Regenda je po otrase mozgu pripravený, no naplno ešte netrénoval

Úspešne absolvoval protokol, ktorý musia hráči po tomto zranení absolvovať.

Fínsku reprezentáciu posilnia Laine, Manninen, Armia a Määttä

Obhajcovia titulu sa v základnej A-skupine v Tampere stretnú postupne s USA, Nemeckom, Švédskom, Francúzskom, Maďarskom, Rakúskom a Dánskom.

Slovákov posilní Chromiak, skončili Gachulinec, Takáč a Petráš

Dvadsaťročný Chromiak nastúpil v tejto sezóne v drese Ontaria na 55 duelov v základnej časti AHL, v ktorých strelil 15 gólov a pridal 13 asistencií.,aktualizované

Hokejisti Lotyšska zdolali v príprave Veľkú Britániu

Lotyši zvíťazili 6:3.

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v prípravnom zápase nad Francúzskom

Rakúsko vyhralo v Nemecku 3:2 po nájazdoch.,aktualizované

Hokejisti Slovinska aj v druhom prípravnom zápase zdolali Talianov

Dva góly Slovincov strelil bývalý útočník bratislavského Slovana Žiga Jeglič.,aktualizované

Faško-Rudáš sa odvďačil gólom: Podľa mňa sme hrali dobrý hokej

Dvadsaťdvaročný útočník sa zaskvel v druhej tretine, keď si po prihrávke Takáča cez tri štvrte klziska spracoval puk a nekompromisne ho poslal do siete ponad lapačku Hrubca.

Slovinsko zdolalo v príprave Taliansko, Švédi porazili Nórsko

Fíni zdolali v druhom severskom derby Dánsko 3:1. ,aktualizované

Slovenskí hokejisti s prvou prehrou v príprave, Čechom podľahli 1:5

Česi viedli po dvoch tretinách 3:0 po góloch Jakuba Fleka, Michala Kempného a Davida Němečka, na začiatku tretej tretiny znížil Peter Cehlárik.,aktualizované

Slovákov čaká dvojzápas proti Česku, Škorvánek: Kvalitná previerka

Káder SR sa v porovnaní s predchádzajúcim prípravným blokom veľmi nezmenil, pribudol do neho iba brankár Stanislav Škorvánek z Michaloviec a pre zranenie vypadol útočník Brna Andrej Kollár.,aktualizované

Škorvánek chce zabojovať o šampionát: Je to pre mňa šanca

Na konte má už jeden reprezentačný štart, v decembri absolvoval premiéru v národnom drese na vianočnom turnaji Kaufland Cup. V nej si pripísal víťazstvo 6:1 v zápase proti Lotyšsku.

Petráša triumfy vo Švajčiarsku nabudili: Chceme zdolať aj Čechov

Šancu v príprave si Petráš vybojoval výbornými výkonmi v Tipos extralige, v 50 zápasoch strelil 26 gólov a pridal 15 asistencií. Dva góly pridal v piatich zápasoch v kvalifikácii o play off.