< sekcia MS v hokeji 2023

Hrivík lídrom tímu v bodovaní, najviac minút odohral Sukeľ

Na snímke slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Mareka Hrivíka (uprostred) v zápase základnej B - skupiny Slovensko - Nórsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 23. mája 2023 v lotyšskej Rige. Foto: TASR - Martin Baumann

Hrivík v siedmich zápasoch získal šesť kanadských bodov za dva góly a štyri asistencie. Tri góly mal na konte ako jediný z tímu Richard Pánik, spolu nazbieral päť bodov.

Riga/Tampere 24. mája (TASR) - Kapitán Marek Hrivík bol najproduktívnejší slovenský hokejista na MS 2023 v Rige a Tampere. V siedmich zápasoch získal šesť kanadských bodov za dva góly a štyri asistencie. Tri góly mal na konte ako jediný z tímu Richard Pánik, spolu nazbieral päť bodov. Štyri body pribudli na konto Petra Cehlárika, Pavla Regendu a Patrika Kocha.

Hrivík bol spolu s Liborom Hudáčkom aj najaktívnejší strelec s 23 pokusmi na bránku, Hudáček sa však gólovo nepresadil ani raz. Najviac času spomedzi korčuliarov strávil na ľade Matúš Sukeľ s celkovou minutážou 138:12 v siedmich stretnutiach. Najvyťažovanejší však bol obranca Šimon Nemec, v piatich vystúpeniach bol v hre priemerne 21:33 min na zápas.

Päť z 22 hráčov skončilo s nulou na bodovom konte - popri Nemcovi aj Mário Lunter, Mário Grman, Alex Tamáši a Adam Jánošík. V hodnotení plus/mínus boli s dvoma pluskami najúspešnejší Cehlárik, Regenda, Sukeľ, Koch, Nemec a Andrej Kudrna. Najhoršie v tejto štatistike obstáli Alex Tamáši (-4) a Martin Chromiak (-3). Hudáček bol s 33 trestnými minútami najvylučovanejší hráč pred Mislavom Rosandičom (25), obaja na šampionáte inkasovali trest do konca zápasu.

Slovenskí brankári sa v percentuálnej úspešnosti zákrokov dostali nad 90-percentnú hranicu. Stanislav Škorvánek sa v štyroch stretnutiach vyšplhal na 95,37 percenta s priemerom 1,26 inkasovaného gólu, Samuel Hlavaj v troch dueloch na hodnotu 93,20 percenta. Do hry vôbec nezasiahol tretí brankár Dominik Riečický.

Slováci sa zo základnej B-skupiny v Rige neprebojovali do štvrťfinále, v tabuľke obsadili piate miesto.

Štatistiky Slovákov na hokejových MS 2023 (Riga/Tampere)

Samuel Hlavaj 3 189:05 7 96 93,20 2,22

/pozn.: za menom hráča nasleduje počet odohratých zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, trestných minút, +/- bodov, striel na bránku, úspešnosť streľby, celkový odohratý čas a priemerný čas v zápase. Za menom brankára nasleduje počet odohratých zápasov, odchytaných minút, inkasovaných gólov, zákrokov, percentuálna úspešnosť zákrokov, priemer gólov na zápas/