Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia MS v hokeji 2023

Veleno dostal dištanc na päť zápasov za faul na Niederreitera

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťtriročný útočník Detroitu Red Wings dostal trest za neprimeraný zákrok v zápase proti Švajčiarsku 2:3.

Riga 21. mája (TASR) - Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na MS udelila kanadskému útočníkovi Joeovi Velenovi dištanc na päť zápasov a na turnaji si tak už nezahrá. IIHF o tom informovala na svojom webe.

Dvadsaťtriročný útočník Detroitu Red Wings dostal trest za neprimeraný zákrok v zápase proti Švajčiarsku 2:3. K incidentu došlo v čase 28:21 v 2. tretine stretnutia, keď pri mantineli úmyselne korčuľou šliapol na nohu Niederreiterovi. Rozhodcovia si to však nevšimli, naopak na trestnú lavicu išiel švajčiarsky útočník, ktorý odplácal a dostal dve minúty za hrubosť.