Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia MS v hokeji 2024

Gudasovi semifinále nestačí: Prišli sme si po niečo iné

Český hokejista Radko Gudas (vpravo) a kapitán USA Brady Tkachuk počas štvrťfinálového zápasu Česko - USA na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe vo štvrtok 23. mája 2024. Foto: TASR/AP

Česi sa na domácom šampionáte prebojovali do semifinále, čím splnili cieľ dostať sa do boja o medaily.

Praha 24. mája (TASR) - Ani 36 striel nestačilo hokejistom USA, aby skórovali proti domácemu Česku a na MS preto vypadli už vo štvrťfinále. Víťazstvo českého tímu 1:0 nieslo výrazný rukopis brankára Lukáša Dostála, ale aj dôraznej defenzívnej hry, ktorú demonštrovali najmä viaceré "iskrivé" strety obrancu Radka Gudasa s americkým kapitánom Bradym Tkachukom.

"Rozprávali sme sa o tom, aké bude leto. Ale nebudem to viac rozoberať," reagoval s humorom Gudas. Tkachuk je známy dôraznou hrou predovšetkým v okolí súperovho bránkovisku a predvádzal ju počas celého šampionátu. Tímu zároveň pomohol aj vysokou produktivitou, keď mal v ôsmich zápasoch bilanciu 7 gólov a 6 asistencií. Česi ho však dokázali eliminovať, Gudas ho ostrými zákrokmi viackrát vyviedol z hernej pohody. "Už mi hrozil, že sa v zime pobijeme, ale to je už klasika. Ideme do seba vždy, keď sa stretneme. Poznám jeho brata (Matthewa) a isto je aj on skvelý chlap. Na ľade však nepoznáme brata. Spočiatku som mal na MS problém nájsť určitý balans v hre, aby som neoslaboval tím, predsa len sú tu trochu iné pravidlá. Ale už som to našiel a je to v pohode," vyhlásil Gudas.

Česi sa na domácom šampionáte prebojovali do semifinále, čím splnili cieľ dostať sa do boja o medaily. "Pre nás je to ďalší schod. Znamená to pre nás úspešný turnaj, no prišli sme si pre niečo iné. Je to nádherný pocit a skvelé pre sebavedomie. Dokázali sme zvíťaziť v zápase proti hviezdam, no opakujem, toto nie je to hlavné, pre čo sme sem prišli. Ideme ďalej," zdôraznil Gudas.

Jeho tím sa v súboji o finále stretne so Švédmi, ktorí si vo štvrťfinále poradili s Fínskom 2:1 po predĺžení. Predtým dominovali v ostravskej B-skupine, v ktorej triumfovali bez straty bodu. "Vieme, ako hrali v skupine. Predvádzali výborný hokej. My sa na nich musíme dobre pripraviť," uviedol český útočník Lukáš Sedlák./vyslaní redaktori TASR hm wr/