Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia MS vo futbale 2022

Ekvádor nevylúčia z MS, rozhodol Športový arbitrážny súd

Na snímke ekvádorskí futbalisti sa tešia po góle spoluhráča Michaela Astradu v dueli 16. kola juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2022 Peru - Ekvádor 1. februára 2022 v Lime. Foto: TASR/AP

Verdikt prišiel dvanásť dní pred začiatkom svetového šampionátu a ukončil tak nádeje Čile a Peru, ktoré chceli na podujatí nahradiť Ekvádor.

Lausanne 8. novembra (TASR) - Ekvádorská futbalová reprezentácia môže štartovať na majstrovstvách sveta v Katare. Športový arbitrážny súd (CAS) nevyhovel Čile a Peru, ktoré žiadali vylúčenie svojho súpera zo šampionátu pre údajne sfalšované dokumenty Byrona Castilla. Ten bol na súpiske Ekvádoru v ôsmich kvalifikačných zápasoch na svetový šampionát.

Verdikt prišiel dvanásť dní pred začiatkom svetového šampionátu a ukončil tak nádeje Čile a Peru, ktoré chceli na podujatí nahradiť Ekvádor. Spomínané dve krajiny obvinili svojho súpera z neoprávneného nasadenia Castilla v juhoamerickej kvalifikácii a žiadali jeho vylúčenie zo šampionátu.

CAS zároveň dospel k záveru, že v Castillovom pase sú nepravdivé údaje o dátume a mieste jeho narodenia. Dvadsaťtriročný obranca sa narodil 10. novembra 1998 v Kolumbii. Ekvádorskej futbalovej federácii (FEF) preto udelil trest v podobe odrátania troch bodov v kvalifikácii na MS 2026 a taktiež finančnú pokutu vo výške 100.000 švajčiarskych frankov. Informácie priniesla agentúra AP.