Najnovšie

Celkové daňové bremeno dosiahlo v priemere 62,5 %

Z celkovej odmeny v roku 2018 odkrojili zamestnancovi najviac príjmové dane vrátane sociálnych a zdravotných odvodov, a to 44,7 %.

Rezort dopravy: Dlhodobo zanedbaný stav ŽSR sa dá napraviť postupne

Ministerstvo dopravy podľa slov zástupcov rezortu nečaká na akýsi kolaps, o ktorom hovorí opozícia, ale postupne pracuje na náprave.

V rámci PLAY 4 CHARITY 2019 vyzbierali takmer 5000 eur pre choré deti

Medzi známymi tvárami nechýbali bývalý hokejový obranca a majster sveta z roku 2002 Richard Lintner, tréner Ľubomír Pokovič, futbalové legendy Miroslav Karhan a Ján Kocian.

Piešťanská radnica uložila za čierne stavby vysokú pokutu

Areál vyrástol na Chránenom vtáčom území Sĺňava, kde platí štvrtý stupeň ochrany. Portál zpiestan.sk informoval, že Ratnovskou zátokou sa okrem piešťanskej radnice zaoberá aj polícia.

Odborári trvajú na raste minimálnej mzdy, zamestnávatelia to odmietajú

Boli predložené rozdielne návrhy na výšku minimálnej mzdy. Nedospeli sme k dohode, sociálni partneri trvali na svojich pozíciách, uviedol po skončení tripartity minister práce Ján Richter.,aktualizované 

Pravdepodobnosť bankrotu Argentíny sa zvyšuje

Päťročný swap úverového zlyhania (CDS) na argentínske dlhopisy v pondelok stúpol o 319 bázických bodov na 2669 bázických bodov z 2350 bodov v piatok (16. 8.).

Polícia pátra po totožnosti utopeného muža v Kunovskej priehrade

Ak niekto muža spozná, má to oznámiť na linke 158 alebo formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti.

Prokurátor: Zaistený telefón s Threemou je jednoznačne Mariana K.

V mobile sa mala nachádzať vyexportovaná záloha komunikácie prostredníctvom aplikácie Threema. V nej mal Marian K. komunikovať s obvinenou Alenou Zs.

Diviaky vo zverniciach musia zlikvidovať aj v hornozemplínskom regióne

Súčasťou opatrení je okrem lovu diviačej zveri, a to i prostredníctvom takzvaného zakázaného spôsobu lovu, aj povinnosť odberu vzorky zo všetkej ulovenej zveri a nájdenej uhynutej diviačej zveri.

Odborári odmietajú zníženie daní pre firmy na 15 percent

Odborári tiež upozorňujú na to, že nebolo vyargumentované, akým spôsobom budú udržané sociálne štandardy, balíčky, sociálny štát, ktorý je udržiavaný z verejných financií.

Hamšíkov gól prehre Ta-Lienu v semifinále Pohára FA nezabránil

Marek Hamšík poslal zverencov trénera Rafaela Beniteza do vedenia v 14. minúte, skóre ale potom otočili legionári v tíme hostí.

Medzi zadržanými migrantmi z Afganistanu bolo 16 maloletých

Celkovo sa malo z Maďarska dopraviť vlakom približne 30 migrantov schovaných pod vagónmi.

Turecko tvrdí, že jeho konvoj v Sýrii zasiahli nálety

Turecké ministerstvo obrany informovalo, že pri pondelňajších náletoch utrpelo zranenia aj ďalších 12 ľudí.

ŽSR: Objem prostriedkov na údržbu tratí sa kontinuálne zvyšuje

Železnice odmietajú šírenie poplašných správ a dezinterpretáciu faktov. Priblížili, že v roku 2016 investovali do údržby a opráv tratí a infraštruktúry 65 miliónov eur.

Šachista Pecháč vyhral silne obsadený medzinárodný turnaj v Trnave

Na jednom z najsilnejších uzatvorených šachových turnajov s medzinárodným obsadením na Slovensku za uplynulých 30 rokov sa predstavili piati veľmajstri vrátane legendárneho Ľubomíra Ftáčnika.

Európska komisia: Dôsledky tvrdého brexitu najviac pocítia Briti

Hovorkyňa Európskej komisie počas pravidelného stretnutia s novinármi pripomenula, že odchod Británie bez dosiahnutia politickej dohody s Bruselom, nie je v žiadnom prípade preferovaným scenárom EÚ.

V Rakúsku klesla v júli inflácia na 1,4 percent

Minulý mesiac vzrástli v krajine ceny nájomného o 3,3 % a boli hlavným inflačným faktorom. Ceny leteniek však zlacneli o 9,8 %, cena motorovej nafty klesla o 2,9 %.

Horskí záchranári pomáhajú pri záchrane uviaznutých jaskyniarov

Za jednou z chodieb jaskyne, ktorú náhle zaplavila voda, uviazli dvaja poľskí jaskyniari. Muži sa nachádzajú v najhlbšej jaskyni v Poľsku, v hĺbke asi 500 metrov od úrovne vchodu.

SR nemá v oblasti detskej psychológie a pedopsychiatrie dostatok lôžok

Tento alarmujúci stav začali riešiť zodpovedné orgány v čo najkratšom čase a to vybudovaním doliečovacích lôžok, obnovou pedopsychiatrických lôžok a lôžok pre adolescentov v Košiciach.

Motokrosový pretekár Šikyňa je po Imole na 22. mieste v poradí MS

Do konca šampionátu absolvuje ešte tri preteky.