< sekcia

Bilbao porazilo Levante v zápase 6. kola La Ligy, Eibar remízoval

Na archívnej snímke hráči Athletica Bilbao tešia z gólu. Foto: TASR/AP

Futbalisti Eibaru remizovali doma s Osasunou 0:0.

Madrid 18. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian po nedeľňajších zápasoch 6. kola vedú španielsku La Ligu, na ihrisku Betisu Sevilla zvíťazili 3:0. O ich zásahy sa postarali tesne pred zmenou strán Portu a po prestávke Mikel Oyarzabal z penalty a Adnan Januzaj v úplnom závere. Baskický klub má 11 bodov a je na čele o skóre pred Villarrealom.

Ahletic Bilbao zdolal na vlastnom trávniku Levante 2:0. Pripísal si tak druhý trojbodový zápis v ročníku. Levante prehralo tretí duel v sérii a patrí mu predposledná 19. priečka s tromi bodmi.

Futbalisti Eibaru remizovali doma s Osasunou 0:0. Hostia dohrávali desiati, keď v 88. minúte videl Jon Moncayola druhú žltú kartu.

Naďalej sa nedarí Valencii, ktorá prehrala druhý duel za sebou, keď nestačila na Villarreal 1:2. Víťazný gól "žltej ponorky" strelil aj s prispením brvna v 69. minúte Dani Parejo.

6. kolo - sumáre:

Betis Sevilla – Real Sociedad 0:3 (0:1)

Góly: 43. Portu, 74. Oyarzabal (z 11 m), 88. Januzaj

Deportivo Alaves - FC Elche 0:2 (0:1)

Góly: 39. Milla, 86. Tete

SD Huesca - Real Valladolid 2:2 (0:1)

Góly: 52. Rafa Mir, 56. S. Ramirez - 35. Bruno, 51. Waldo Rubio (z 11 m)
FC Villarreal - FC Valencia 2:1 (1:1)

Góly: 6. Paco Alcacer (z 11 m), 69. Dani Parejo - 37. Guedes, ČK: 90.+2. Kubo (Villarreal) po druhej ŽK

Athletic Bilbao - UD Levante 2:0 (0:0)

Góly: 68. Berenguer, 79. Williams

SD Eibar - Osasuna Pamplona 0:0

ČK: 88. Moncayola (Osasuna) po druhej ŽK