< sekcia

Bratislava Capitals prehrali s Dornbirnom 1:5

iClinic Bratislava Capitals, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Jediný gól slovenského tímu strelil Adam Lapšanský.

Bratislava 16. januára (TASR) - Hokejisti Bratislava Capitals prehrali v sobotnom domácom zápase IHL s Dornbirnom 1:5. Jediný gól slovenského tímu strelil Adam Lapšanský. Bratislavčania prehrali po dvoch predchádzajúcich víťazstvách.

IHL - 36. kolo:

iClinic Bratislava Capitals - Dornbirn Bulldogs 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

53. Lapšanský (Higgs, Bubela) – 12. Nilsson (Yogan, Jevpalovs), 28. Rapuzzi, 30. Romig (Häussle), 52. Jevpalovs (Yogan, Kokkila), 59. Woger (Brosseau). Rozhodovali: Baluška, Hronský - Durmis, D. Konc. Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Bohunický (Capitals) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0

Capitals: Coreau – Culkin, Bohunický, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech – Bubela, Hults, Lapšanský - Miklík, Higgs, Čajkovič - Fortier, Buc, Hudec - Köver, Bezák, Šalka

Dornbirn: Höneckl – MacKenzie, Kaldis, Nilsson, Kokkila, Schnetzer, Magnan, Egger – Woger, Brosseau, Romig – Schwinger, Häussle, Macierzynski – Jevpalovs, Rapuzzi, Yogan – Antonitsch, Straka, Fröwis

Bratislavčania mali príležitosť otvoriť skóre, keď v 5. minúte putoval na trestnú lavicu Kaldis, ale nedokázali si vytvoriť väčšiu šancu. V 9. min mohol využiť chybu v domácej obrane Yogan, ale trafil iba Coreaua. Hostia sa predsa dočkali, v 12. min sa presadil Nilsson.

Druhá tretina vyšla lepšie Dornbirnu, v 24. minúte síce Fröwis v nájazde neuspel, ale v 28. min už Rapuzzi zamieril presne. Necelú minútu a pol už bolo 3:0, keď domáci neodkázali vyhodiť puk z obranného pásma, ten sa dostal k Romigovi, ktorý nezaváhal.

V záverečnom dejstve Jevpalovs zvýšíil už na 4:0, na jeho gól síce odpovedal Lapšanský, ale posledné slovo mali Rakúšania, na konečných 5:1 upravil dve minúty pred koncom zápasu Woger.