Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia

Bude pokračovať súd s Gejzom K., obžalovaným zo zastrelenia dôchodcu

Ilustračná snímka. Foto: Ilustračné foto

Prípad dozoruje Krajská prokuratúra v Bratislave a proces sa začal začiatkom septembra.

Bratislava 15. októbra (TASR) - Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava IV bude v stredu (17. 10.) pokračovať hlavné pojednávanie s dôchodcom Gejzom K., ktorý mal koncom januára tohto roku zastreliť svojho známeho, 75-ročného muža.

Prípad dozoruje Krajská prokuratúra v Bratislave a proces sa začal začiatkom septembra. "Súd zatiaľ neeviduje prekážky v konaní. Predvolaní sú traja svedkovia a dvaja znalci," sprostredkoval v pondelok odpovede od predsedníčky senátu hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

"Žiaden úmysel spôsobiť smrť pána Milana I. som nemal a ani som nemal úmysel ublížiť mu na zdraví. Bola tma a ja som nevedel, kto na mňa zaútočil," povedal v septembri na úvod procesu obžalovaný Gejza K., ktorý odmietol uzatvoriť dohodu o vine a treste.

"Môj klient nepopiera, že použil zbraň, ale išlo o bezprostredné ohrozenie. Vzhľadom na to, že sa zhaslo svetlo, určite nechcel zastreliť poškodeného Milana I.," uviedol vtedy obhajca obžalovaného Alexander Filo.

Polícia obvinila koncom januára 68-ročného muža, ktorý mal 25. januára spáchať vraždu v jednom z bytových domov na Ulici Milana Marečka v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Obvinený Gejza K. z Bratislavy, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, mal tromi strelami spôsobiť smrteľné zranenie spomínanému 75-ročnému mužovi.