Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 14. júl 2026Meniny má Kamil
< sekcia

Futsalisti Lučenca privítajú v skupine aj Barcelonu

Na snímke zľava Marcilio (Lučenec) a Italo (Tbilisi) bojujú o loptu počas zápasu hlavného kola 7. skupiny Ligy majstrov vo futsale mužov Georgians Tbilisi - Mimel Lučenec v Lučenci 24. októbra 2024. Foto: TASR - Ján Krošlák

Futsal Klub Lučenec sa od 26. októbra do 1. novembra stretne v rámci skupinovej fázy na domácej palubovke aj so švajčiarskym šampiónom Futsal Minerva a kazašským vicemajstrom Futsal Club Semey.

Nyon 8. júla (TASR) - Futsalisti Lučenca privítajú v rámci 1. skupiny A-vetvy hlavného kola Ligy majstrov aj Barcelonu, aktuálneho španielskeho majstra a štvornásobného víťaza najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Futsal Klub Lučenec sa od 26. októbra do 1. novembra stretne v rámci skupinovej fázy na domácej palubovke aj so švajčiarskym šampiónom Futsal Minerva a kazašským vicemajstrom Futsal Club Semey. Zverenci Mariana Berkyho získali v uplynulej sezóne siedmy slovenský titul za sebou, v uplynulom ročníku LM obsadili v 6. skupine hlavného kola 4. priečku so ziskom troch bodov. Stretli sa aj s Minervou, ktorej na domácej palubovke podľahli 3:4.

Do žrebu bolo celkovo zapojených 56 klubov z 52 národných asociácií, pričom do augustového predkola vstupuje 32 tímov s najnižším koeficientom, zatiaľ čo zvyšných 24 klubov začína až v hlavnom kole. V rámci A-vetvy hlavného kola postúpia medzi 16 mužstiev do vyraďovacej fázy tri tímy z každej zo štyroch skupín. Zvyšné štyri miestenky získajú víťazi skupín v B-vetve. Štvorica najlepších z vyraďovacej fázy sa stretne na záverečnom turnaji v máji. O obhajobu titulu európskeho šampióna zabojuje Sporting Lisabon.