< sekcia

Hokejisti klubu Bratislava Capitals zdolali Salzburg, rozhodol Bubela

Na archívnej snímke hokejisti Bratislava Capitals na striedačke v zápase IHL. Foto: TASR - Martin Baumann

Zverenci Petra Draisaitla po predchádzajúcej prehre zabodovali naplno a na konte majú 41 bodov.

Bratislava 22. januára (TASR) - Hokejisti klubu Bratislava Capitals zvíťazili v piatkovom domácom zápase IHL nad Salzburgom 1:0. Jediný gól slovenského tímu strelil Miloš Bubela.

iClinic Bratislava Capitals - EC Red Bull Salzburg 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 6. Bubela (Hults, Buc). Rozhodovali: Baluška, Hronský - Durmis, D. Konc, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

iClinic Bratislava Capitals:
Coreau – Chovan, Culkin, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech – Mrázik, Hults, Bubela – Fortier, Higgs, Hudec – Miklík, Buc, Faith – Köver, Bezák, Šalka

EC Red Bull Salzburg: Lamoureux – Chorney, Heinrich, Zündel, Joslin, Pallestrang, Viveiros, Jakubitzka, Schreier – Hughes, Baltram, Raffl – Skille, Schofield, Ortega – M. Huber, McIntyre, Huber – Hochkofler, Pilloni, Harnisch

Domáci začali aktívnejšie a pripísali si aj prvé strelecké pokusy. V piatej minúte ich aktivitu zastavil faulom Viveiros a Bubela v presilovke na dvakrát poslal puk do siete - 1:0. Šance mali potom aj hostia, ale domáci si tesný náskok v prvej tretine udržali.

Hneď na začiatku druhého dejstva spálil veľkú šancu Raffl, Bratislavčanov podržal brankár Coreau. Salzburg mal neskôr k dispozícii dve početné výhody, ale ani tie nedokázal využiť.

V tretej tretine si domáci tesný náskok udržali. Po dobrej príležitosti ho nezveľadil Hults, brankári sa vyznamenali aj neskôr. Coreau zachránil pred Hughesom a Lamoureux pred Higgsom. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej power play, zverenci Petra Draisaitla po predchádzajúcej prehre zabodovali naplno a na konte majú 41 bodov. V tabuľke im patrí ôsma priečka.