Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia

Kucka skóroval pri reštarte Serie A, Parma remizovala s FC Turín

Juraj Kucka, archívna snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Kucka vyrovnal v 31. minúte, keď sa dostal k spätnej prihrávke Gervinha a ľavačkou prestrelil brankára Salvatoreho Sirigua.

Rím 20. júna (TASR) - Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil gól v prvom zápase najvyššej talianskej súťaže po koronavírusovej prestávke. Jeho Parma v sobotnom stretnutí dohrávky 25. kola remizovala na ihrisku FC Turín 1:1.

Kucka vyrovnal v 31. minúte, keď sa dostal k spätnej prihrávke Gervinha a ľavačkou prestrelil brankára Salvatoreho Sirigua. Pre 33-ročného stredopoliara to bol štvrtý zásah v tejto ligovej sezóne. Jeho gól mohol vyjsť nazmar, keď v 48. minúte mal domáci Andrea Belotti k dispozícii jedenástku, no nepremenil ju. Parma figuruje v tabuľke Serie A na siedmom mieste, Turín je na pätnástej priečke.

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Ešte pred obnovením ligového ročníka dokončili v stredu Taliansky pohár, ktorý získal Neapol. Zápasy sa hrajú bez divákov, za prísnych hygienických opatrení a s pravidelným testovaním hráčov.

FC Turín - FC Parma 1:1 (1:1)

Góly: 15. N'Koulou - 31. KUCKA