< sekcia

RTVS chystá novú zábavnú rozhlasovú reláciu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Záujemcovia môžu svoje námety v slovenskom jazyku posielať prostredníctvom elektronického systému.

Bratislava 16. januára (TASR) – Verejnoprávny RTVS chce obohatiť ponuku súčasných rozhlasových zábavníkov o ďalšie relácie, preto dáva priestor tvorcom so zaujímavými nápadmi. Súčasné nedeľné Spojky a Dvojbodky v Slovenskom rozhlase by sa tak od apríla mohli rozšíriť o nový zábavný program.

Záujemcovia môžu svoje námety v slovenskom jazyku posielať prostredníctvom elektronického systému RTVS prístupného na www.rtvs.org/centralny-register-nametov alebo prostredníctvom emailovej adresy: crn@rtvs.sk do 31. januára.

„Neuspokojíme sa s rutinnými riešeniami a našim poslucháčom chceme prinášať čo najpestrejšiu ponuku prístupov k programu - aj k tomu s prívlastkom oddychový alebo dokonca zábavne ladený. Neuzatvárame sa, o našom pátraní po nových osobnostiach a programoch by malo vedieť čo najviac potenciálnych spolupracovníkov,“ priblížila Zuzana Belková, poverená riadením odboru vlastnej tvorby Slovenského rozhlasu.

Môžu sa registrovať iba pôvodné a doteraz nezverejnené projekty. Tie správca Centrálneho registra námetov zašle na posúdenie dramaturgii v odbore vlastnej tvorby a následne ich prerokuje dramaturgická rada. Definitívne rozhodnutie o prijatí konkrétneho námetu je na programovej rade.