Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia

MV SR: Na Slovensku chcú založiť desať nových politických strán

Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Medzi vznikajúcimi stranami sú Team Bratislava, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, Za regióny, Moderný Prešovský kraj či subjekt Zakrúžkuj ma! Som tvoj sused - nezávislí.

Bratislava 16. apríla (TASR) - Na Slovensku chcú založiť desať nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Medzi nimi je viacero subjektov, ktoré majú ambíciu byť regionálnymi stranami.

Medzi vznikajúcimi stranami sú Team Bratislava, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, Za regióny, Moderný Prešovský kraj či subjekt Zakrúžkuj ma! Som tvoj sused - nezávislí. Okrem nich chce vzniknúť Rómska strana, Reštart Slovenska, Alternatíva pre Slovensko, Naše Slovensko - SD a subjekt Spoločný Cieľ.

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

Za subjektom Team Bratislava stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Koncom marca požiadali o registráciu na ministerstve vnútra. Na svoj vznik vyzbierali vyše 12.700 podpisov.