Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia

Novinárov Tódovú a Čikovského obvinili pre článok o P. Tóthovi

Na archívnej snímke Peter Tóth. Foto: TASR - Jakub Kotian

Obvinenie má podľa Denníka N súvisieť s odkrytím totožnosti Petra Tótha ako utajeného svedka v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Bratislava 20. septembra (TASR) – Polícia obvinila novinárov Moniku Tódovú a Konštantína Čikovského z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Informoval o tom v pondelok Denník N, kde obaja pôsobia. TASR to potvrdil aj bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Môžeme potvrdiť, že zo strany príslušného útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III je v súčasnosti vedené vyšetrovanie vo veci prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti spáchaného formou spolupáchateľstva. Bližšie informácie k predmetnému vyšetrovaniu poskytovať nebudeme,“ povedal Szeiff.

Obvinenie má podľa Denníka N súvisieť s odkrytím totožnosti Petra Tótha ako utajeného svedka v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Trestné oznámenie podal Tóth. Podľa obvinenia malo odhalením identity Petra Tótha ako utajeného svedka dôjsť k ohrozeniu jeho bezpečnosti. „Peter Tóth bol vtedy a je aj dnes spolupáchateľ a bolo vo verejnom záujme, aby to verejnosť vedela,“ reagoval šéfredaktor denníka Matúš Kostolný.