Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia

OBRAZOM: Takto si budeme pamätať obľúbenú speváčku Hanu Zagorovú

Na snímke česká speváčka Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Zaspomínajte si na legendu českej hudobnej scény.

Bratislava 26. augusta (TASR/TERAZ.SK) - Vo veku 75 rokov zomrela speváčka Hana Zagorová, manželka operného speváka Štefana Margitu. Informáciu o jej úmrtí potvrdil pre CNN Prima NEWS speváčkin manažér Luboš Kříž.

Zagorová patrila medzi najznámejšie české speváčky. Naspievala takmer 900 piesní a získala mnoho ocenení. V ankete Zlatý slávik sa stala druhou najúspešnejšou medzi ženami hneď po Lucii Bílej.

Prezident SR Rudolf Schuster /vpravo/ 11. decembra 2000 v Bratislave prijal českého speváka Karla Gotta /vľavo/ pred jeho vianočným koncertom, na ktorom spolu s Gottom vystúpi okrem ďalších hostí i manželské duo Hana Zagorová /uprostred/ a Štefan Margita.
Foto: TASR - Ivan Majerský


Hana Zagorová
Foto: TASR


Na snímke taliansky spevák Drupi (vľavo) a česká speváčka Hana Zagorová počas vystúpenia.
Foto: TASR


Deň po svojej svadbe s hudobníkom Stanislavom Penkom (vľavo) usporiadala v Prahe speváčka Lucie Bílá (3. sprava) 4. apríla 2002 večierok v kruhu priateľov. Medzi gratulantmi bola aj speváčka Hana Zagorová (vpravo).
Foto: TASR - Henrieta Reiprichová


Viacerí Česi a Slováci sa 4. februára 2007 spoločne zabávali v centre Prahy na Československom bále, ktorý sa konal s podtitulom Hviezdy žiaria na spoločnom nebi.V troch sálach pražského Obecného domu zabávalo hostí niekoľko interpretov z oboch krajín. Úvod symbolicky patril česko-slovenskému manželskému páru Hane Zagorovej (vpravo) a tenoristovi Štefanovi Margitovi (vľavo). Obaja sa pri tejto príležitosti stretli aj na jednom pódiu, čo sa údajne nestáva až tak často.
Foto: TASR - Zuzana Čižmáriková


Zľava česká speváčka Hana Zagorová a slovenský skladateľ Vašo Patejdl na tlačovej konferencii v Bratislave.16.marca 2010 k uvedeniu muzikálu Jack Rozparovač na Novej scéne.
Foto: TASR - Tomáš Halász
Na archívnej snímke speváčka Hana Zagorová.
Foto: TASR - Bohdan Kopčák


Na snímke českí speváci Stanislav Hložek (vľavo) a Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017.
Foto: TASR - Oliver Ondráš


Na snímke českí speváci Stanislav Hložek (vľavo) a Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017.
Foto: TASR - Oliver Ondráš


Na snímke česká speváčka Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017.
Foto: TASR - Oliver Ondráš