< sekcia

Patrušev: Zostrelený americký dron bol v iránskom vzdušnom priestore

Ostatky zostreleného dronu. Foto: TASR/AP

Po týždňoch eskalujúceho napätia medzi Spojenými štátmi a Iránom a sérii útokov na ropné tankery v Hormuzskom prielive Irán vo štvrtok ráno zostrelil americké bezpilotné prieskumné lietadlo.

Moskva 25. júna (TASR) - Rusko v utorok vyhlásilo, že americký prieskumný dron, ktorý Irán zostrelil minulý týždeň, sa pohyboval v iránskom vzdušnom priestore. Informovala o tom agentúra AFP.

"Mám od ministerstva obrany Ruskej federácie informáciu, že uvedený dron sa nachádzal v iránskom vzdušnom priestore," uviedol v Jeruzaleme tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev, ktorý je na návšteve Izraela. Stretol sa tam so svojím americkým a izraelským náprotivkom Johnom Boltonom a Meirom Ben-Šabatom.

Po týždňoch eskalujúceho napätia medzi Spojenými štátmi a Iránom a sérii útokov na ropné tankery v Hormuzskom prielive Irán vo štvrtok ráno zostrelil americké bezpilotné prieskumné lietadlo. Incident vyvolal obavy z otvorenej vojenskej konfrontácie. Kým Washington trvá na tom, že k zostreleniu došlo nad medzinárodnými vodami, Irán tvrdí, že dron sa pohyboval v jeho vzdušnom priestore.