< sekcia

Podpredseda českej Futbalovej asociácie Berbr je vo vyšetrovacej väzby

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Národné centrum proti organizovanému zločinu (NCOS) zadržalo spolu s Romanom Berbrom ďalších osemnásť osôb a začalo vykonávať úkony trestného konania.

Praha 18. októbra (TASR) - Podpredsedu Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Romana Berbra poslal obvodný súd v Prahe 6 do vyšetrovacej väzby. Do väzby putuje aj riaditeľ druholigového Slavoju Vyšehrad Roman Rogoz.

"V prípade ich ponechania na slobode tu bola dôvodná obava, že by mohli mariť vyšetrovanie ovplyvňovaním doteraz nevypočutých svedkov a pokračovať v trestnej činnosti, v ktorej sú stíhaní," uviedla generálna prokurátorka ČR Lenka Bradáčová.

Advokát Romana Berbra Filip Seifert s rozhodnutím súdu nesúhlasí. "Domnievame sa, že nie sú dôvody, aby pána Berbra vzali do väzby. Podali sme proti tomu na mieste sťažnosť. S trestným stíhaním tiež nesúhlasíme. Aj proti nemu sme podali sťažnosť a budeme sa brániť," povedal v rozhovore pre Českú televíziu.

Národné centrum proti organizovanému zločinu (NCOS) zadržalo spolu s Romanom Berbrom ďalších osemnásť osôb a začalo vykonávať úkony trestného konania. Tri osoby sú podozrivé zo sprenevery a podplácania, tri z prijatia úplatku v prospech organizovanej skupiny, 13 vyšetrujú za prijatie úplatku. Správu zverejnil portál idnes.cz.