Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia

Práce na obnove Materskej školy na Námestí SNP v Detve pokračujú

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Škôlku v minulosti budovali v dvoch etapách. V prvej vznikla predná časť z drevenej konštrukcie a v druhej etape zadná, murovaná časť.

Detva 13. júna (TASR) - Stavebné práce na rekonštrukcii a rozšírení kapacít Materskej školy na Námestí SNP v Detve pokračujú podľa zmluvných podmienok a časového harmonogramu stavby. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Milan Suja s tým, že dodávateľ má ukončené všetky búracie práce.

Dodal, že vybudované sú základové konštrukcie a vymurované sú aj deliace priečky v zadnej časti škôlky. "Okrem toho je vymurované aj prvé nadzemné podlažie v prednej časti škôlky," objasnil. Pre nasledujúce obdobie budú stavbári pripravovať montáž stropu a jeho betonáž nad prvým podlažím, následne murovať steny druhého podlažia. V zadnej časti škôlky ich podľa hovorcu čakajú vodárenské a kurenárske práce.

Ako ďalej informoval, pre overenie stavu a postupu stavebných prác na stavbe organizujú kontrolné dni s účasťou predstaviteľov mesta Detva. Posledný bol začiatkom júna aj s poslancami mestského zastupiteľstva za volebný obvod číslo tri, ktorým je stará Detva.

Stavenisko mesto stavbárom odovzdalo začiatkom februára tohto roka. Podľa hovorcu zbúrali prednú časť objektu z drevostavby až po základy. "Celkové náklady v zmysle uzatvorenej zmluvy sú vo výške 1.727.641 eur," pripomína mesto. Deti zo škôlky počas stavebných prác premiestnili do dočasných priestorov.

Škôlku v minulosti budovali v dvoch etapách. V prvej vznikla predná časť z drevenej konštrukcie a v druhej etape zadná, murovaná časť. V rámci rekonštrukcie zrútili prednú drevenú časť, ktorú nahradia murovanou dvojpodlažnou stavbou. Jej stav totiž nevyhovoval hygienickým ani stavebným normám. Zadnú, súčasnú murovanú časť obnovia a bude mať nové dispozičné riešenie. Po vybudovaní diela bude mať zariadenie kapacitu 125 detí s piatimi triedami.