< sekcia

Benefičný koncert na pomoc Austrálii. Zahrá Queen aj Alice Cooper

Na archívnej snímke je Brian May, skladateľ, producent a fenomenálny gitarista legendárnej kapely Queen Foto: TASR/Jakub Kotian

Vstupenky na koncert sa začali predávať v pondelok na poludnie miestneho času, a to za 100, 85 a 70 dolárov s možnosťou darovať ďalšie peňažné príspevky.

Canberra 13. januára (TASR) - Britská rocková skupina Queen s americkým spevákom Adamom Lambertom, austrálsky spevák Guy Sebastian a celá plejáda ďalších umelcov sa dohodli, že 16. februára odohrajú v Austrálii "Koncert na pomoc s celonárodnými lesnými požiarmi". V pondelok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Deväťhodinový koncert s názvom Fire Fight Australia (Boj s požiarmi v Austrálii) sa bude konať na štadióne ANZ Stadium, najväčšom v Sydney, a bude ho moderovať austrálska komička Celeste Barberová. Tá prostredníctvom svojej výzvy na internete vyzbierala už 50,3 milióna austrálskych dolárov (31,18 milióna eur).

Svetoznáma skupina Queen s Adamom Lambertom, ktorí účinkujú na tom istom mieste na úplne vypredanom vystúpení aj večer predtým, poskytnú svoje vybavenie aj pre koncert na pomoc s lesnými požiarmi.

Koncert ohlásili minulý týždeň, ale zostavu účinkujúcich potvrdili organizátori až v pondelok. Zároveň sľúbili, že všetky zisky pôjdu hasičom, Červenému krížu a charite na ochranu divo žijúcich zvierat.

Na benefičnom koncerte vystúpi tiež rockový muzikant Alice Cooper, ktorý bude mať na budúci mesiac turné po Austrálii.

Účinkovať bude takisto kanadská speváčka a skladateľka a držiteľka cien Grammy k.d lang, ďalej vystúpia austrálski speváci John Farnham, Olivia Newton-Johnová, Tina Arena a mnoho ďalších.

Vstupenky na koncert sa začali predávať v pondelok na poludnie miestneho času, a to za 100, 85 a 70 dolárov s možnosťou darovať ďalšie peňažné príspevky.

Eventová agentúra TEG Dainty uviedla, že v nasledujúcich dňoch oznámi ďalších účinkujúcich, a dodala, že organizátori sú "zaplavení" ponukami od ďalších umelcov.

Zbierky financií spustilo veľa hollywoodskych celebrít, podnikateľov-miliardárov a športových hviezd - snažia sa získať desiatky miliónov dolárov na pomoc hasičom a obetiam lesných požiarov v Austrálii.