Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia

Rezort diplomacie premiestnil veľvyslanectvo SR z Kyjeva do Užhorodu

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) počas rokovania 72. schôdze vlády SR 23. marca 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Týmto krokom chce Slovensko ukázať, že ostáva v Ukrajine prítomné a úrad tak bude naplno fungovať z Užhorodu.

Bratislava 23. marca (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR premiestnilo sídlo veľvyslanectva z Kyjeva do ukrajinského Užhorodu. Pôsobí tam už zástupca slovenského veľvyslanca. Vo štvrtok (24. 3.) bude do Užhorodu vyslaný veľvyslanec. Po rokovaní vlády o tom informoval šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS).

Týmto krokom chce Slovensko ukázať, že ostáva v Ukrajine prítomné a úrad tak bude naplno fungovať z Užhorodu. Budú tam tí istí pracovníci, ktorí boli evakuovaní z Kyjeva. Situáciu v súvislosti s vojnou bude ministerstvo priebežne vyhodnocovať. "Považujem to za dôležitý krok voči Ukrajine. Je to zároveň dôležitý krok pre diplomatickú službu, lebo budú na mieste, na hranici pomáhať. Budú plne vykonávať diplomatické činnosti a najmä reportovať o dianí na Ukrajine," povedal Korčok.