Quantcast
< sekcia

Samosprávy chcú osobnú železničnú dopravu Balassagyarmat-Lučenec

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Primátorka Lučenca a poslankyňa Národnej rady SR Alexandra Pivková zdôraznila, že by chceli dosiahnuť, aby mestá spájala nielen nákladná železničná doprava.

Budapešť 13. januára (TASR) - Samosprávy mesta Balassagyarmat v severomaďarskej Novohradskej župe a Lučenca majú záujem na rozvoji železničnej dopravy v údolí rieky Ipeľ, a v rámci nej na obnove osobnej železničnej dopravy medzi uvedenými mestami. Podľa agentúry MTI o tom vo štvrtok v Balassagyarmate rokovali zástupcovia dotknutých mestských samospráv.

Primátor Balassagyarmatu Gábor Csach označil za symbolické, že tieto mestá, ktoré sa stali po Trianonskej mierovej zmluve protivníkmi, sa teraz spoločne usilujú o rozvoj železnice, cykloturizmu, ale spolupracujú aj v oblastiach kultúry, vzdelávania i hospodárstva.

Podľa jeho slov o otázke obnovy osobnej železničnej dopravy medzi Balassagyarmatom a Lučencom sa hovorí už 30 rokov.

Primátorka Lučenca a poslankyňa Národnej rady SR Alexandra Pivková zdôraznila, že by chceli dosiahnuť, aby tieto mestá spájala nielen nákladná železničná doprava, preto v marci zorganizujú konferenciu za účasti slovenských rezortov i zástupcov slovenských železníc.