Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia

Slovenský štvorkajak postúpil do finále na 500 metrov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Posádka v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek skončila v prvej rozjazde na treťom mieste za Srbmi a víťaznými Litovcami.

Szeged 13. Júna (TASR) - Slovenský štvorkajak postúpil do nedeľňajšieho finále na 500 m na ME v rýchlostnej kanoistike v Szegede. Posádka v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek skončila v prvej rozjazde na treťom mieste za Srbmi a víťaznými Litovcami. V A-finále, ktoré je na programe o 12.26 h sa predstavia ešte aj Maďari, Španieli a Poliaci, zvyšné posádky budú o účasť bojovať v semifinále.

Dagmar Čulenová skončila v pretekoch K1 na 1000 metrov na 6. mieste a predstaví sa v piatkovom semifinále (8.45). V disciplíne K2 mužov na 1000 m postúpili do A-finále (14. júna o 14.38 h) aj Milan Dörner a Ákos Gacsal. V druhej rozjazde ich predbehli len Nóri a Taliani.

V rovnakej disciplíne na 200 metrovej trati skončili Erik Noskovič a Matej Michálek na poslednom 7. mieste v druhej rozjazde a predstavia sa v semifinále. Semifinále čaká aj Katarínu Pecsukovú, ktorá skončila šiesta vo svojej rozjazde K1 na 500 m. Rovnako dopadla aj v K2 s Dagmar Čulenovou. V rozjazde "kádvojky" na 500 m skončili šiesti i Milan Dörner s Ákosom Gacsalom a aj oni zabojujú v semifinále.