Quantcast
< sekcia

Vo Švajčiarku zomrela zaočkovaná osoba, príčina zatiaľ nie je známa

Švajčiarsko začalo v stredu 23. decembra 2020 očkovať proti ochoreniu COVID-19. Na archívnej snímke deväťdesiatnička - obyvateľka opatrovateľského domova - sa stala prvou osobu v krajine, ktorá dostala vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech v kantóne Luzern v strednom Švajčiarsku v stredu 23. decembra 2020. Foto: TASR/AP

Švajčiarsko začalo svojich obyvateľov, prevažne seniorov, očkovať 23. decembra. Krajina doteraz dostala 107.000 dávok vakcíny, pričom v roku 2021 ich plánuje každý mesiac doviezť 250.000.

Zürich 30. decembra (TASR) - Vo Švajčiarsku zomrela osoba zaočkovaná vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od konzorcia Pfizer-BioNTech. Oznámil to v stredu švajčiarsky kantón Luzern, ktorý citovala agentúra Reuters. Nebolo bezprostredne známe, či smrť tejto osoby súvisí s očkovaním.

Predstavitelia kantónu uviedli, že o prípade už informovali švajčiarsky zdravotnícky regulačný úrad Swissmedic. Koľko času ubehlo medzi očkovaním a smrťou ani žiadne ďalšie informácie však nezverejnili.

Švajčiarsko začalo svojich obyvateľov, prevažne seniorov, očkovať 23. decembra práve v kantóne Luzern. Krajina doteraz dostala 107.000 dávok vakcíny, pričom v roku 2021 ich plánuje každý mesiac doviezť 250.000.
Ilustračná snímka.
Foto: TASR/AFP

Swissmedic ani Pfizer na otázky agentúry Reuters bezprostredne nereagovali.

Z dostupných očkovacích látok proti chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, doteraz schválilo Švajčiarsko len vakcínu od spoločností Pfizer a BioNTech.

Spomínanou vakcínou sa dali zaočkovať už milióny ľudí po celom svete, píše Reuters. Len u niekoľkých sa po zaočkovaní vakcínami od Pfizer/BioNTech a od spoločnosti Moderna vyskytli alergické reakcie.