Quantcast
< sekcia

Zelenskyj sa poďakoval Poľsku za podporu v neľahkých časoch

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a poľský prezident Andrzej Duda pózujú počas stretnutia 20. januára 2022 vo Wisle. Foto: TASR/AP

Kumoch na Twitteri povedal, že Ukrajina si môže byť istá podporou Poľska v prípade, ak bude ohrozená.

Wisla 21. januára (TASR) - Poľsko ubezpečilo Ukrajinu o svojej podpore, ak by bola v ohrození, a vyjadrilo nesúhlas s agresívnym správaním Ruska voči tejto krajine. Po rozhovoroch ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a poľského prezidenta Andrzeja Dudu to piatok uviedol Dudov poradca Jakub Kumoch. Píše o tom agentúra PAP.

Zelenskyj sa poďakoval poľským občanom a prezidentovi Dudovi za podporu územnej celistvosti a suverenity Ukrajiny a jej euroatlantických ambícií. "Takáto podpora je v týchto ťažkých časoch obzvlášť dôležitá," dodal na Twitteri po stretnutí s poľským kolegom.

Dvojdňové rozhovory sa konali v rezidencii Wisla na juhu Poľska a boli venované aktuálnemu konfliktu Ukrajiny s Ruskom, ktoré na svojich hraniciach s Ukrajinou rozmiestnilo veľký počet vojakov.

Kumoch na Twitteri povedal, že Ukrajina si môže byť istá podporou Poľska v prípade, ak bude ohrozená. "Za každú agresiu voči Ukrajine, či už veľkú alebo malú, zaplatí Rusko vysokou cenou, najmä vo forme sankcií," dodal.

Vo štvrtok, v prvý deň rokovaní, Kumoch uviedol, že Poľsko stojí pri Ukrajine a odmieta ruskú agresiu voči krajine.

Obaja prezidenti diskutovali aj o plynovode Severný prúd 2 (Nord Stream 2), tranzitných otázkach a situácii v Bielorusku, povedal Kumoch. Dodal, že ďalšie rozhovory oboch predstaviteľov sa uskutočnia v najbližších týždňoch.