Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia

Žilinský kraj ocenili osobnosti aktívneho občianstva a ľudskosti

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rady mládeže Žilinského kraja ocenila 25 osobností pod záštitou predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera.

Žilina 15. marca (TASR) – V Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) ocenili minulý týždeň 25 osobností aktívneho občianstva a ľudskosti za rok 2021. TASR o tom informovala riaditeľka Kancelárie projektového riadenia Rady mládeže Žilinského kraja (RMŽK) Darina Čierniková.

Doplnila, že v každej kategórii vyhlásili aj ocenenie, ktorému hodnotiaca komisia udelila najvyšší počet bodov. "V kategórii aktívny mládežník ho udelili Andrejovi Vojtasovi zo Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne, v kategórii aktívny občan Miroslavovi Trepáčovi z Komunitnej nadácie Liptov a v kategórii top starosta Erikovi Gemzickému z obce Ľubeľa. Obcou s najpriateľskejším vzťahom k mládeži sa stala Vysoká nad Kysucou a za top čin ľudskosti si ocenenie odniesla Katarína Ružičková za dlhoročný ľudský prístup," uviedla Čierniková.

"Pre RMŽK je cťou vytvárať priestor, v ktorom obyvatelia kraja môžu vyzdvihnúť hodnoty aktívneho občianstva a ľudskosti cez konkrétnych ľudí zo svojho okolia. A poukázať aj na to, ako sa dajú vytvárať podmienky pre rozvoj detí a mládeže aj celej miestnej komunity," dodal predseda RMŽK Martin Šturek.

RMŽK ocenila 25 osobností pod záštitou predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera.