Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia

Zlato do 63 kg získala džudistka Agbegnenouová

Francúzska džudistka Clarisse Agbegnenouová získala zlato na OH v Tokiu v kategórii do 63 kg. Foto: TASR/AP

Vo finále zdolala obhajkyňu zlata z OH 2016 Slovinku Tinu Trstenjakovú.

Tokio 27. júla (TASR) - rancúzska džudistka Clarisse Agbegnenouová získala zlato na OH v Tokiu v kategórii do 63 kg. Vo finále zdolala obhajkyňu zlata z OH 2016 Slovinku Tinu Trstenjakovú. Bronzové medaily získali Maria Centracchiová z Talianska a Kanaďanka Catherine Beaucheminová-Pinardová.

Dvadsaťosemročná Agbegneuová získala po piatich tituloch majsterky sveta a Európy prvé olympijské zlato.

Bronzová Centracchiová zdolala Juul Franssenovú z Holandska, z rovnakej medaily sa radovala aj Beaucheminová-Pinardová, ktorá si poradila s Anriquelis Barriosovou z Venezuely.