Najnovšie

Opitá vodička prekročila rýchlosť o 50 km/h, nafúkala skoro 2 promile

Obmedzili ju na osobnej slobode a po vznesení obvinenia umiestnili do policajnej cely, kde zostane, kým jej súd neuloží trest, uvádza polícia.

Schalke posilní mladík Thiawom, zmluvu má do roku 2024

Schalke má veľké finančné problémy, sústredí sa preto na zabudovanie mladých talentov ako Thiaw či Suat Serdar a Ozan Kabak.

Španielské úrady nariadili obmedzenie pohybu

Španielsko otvorilo svoje hranice s krajinami schengenského priestoru v rámci EÚ a Britániou už 21. júna, keď v krajine skončil núdzový stav.

Španielska vláda plánuje vytvoriť záchranný fond pre strategické firmy

Ďalším opatrením na pomoc malým a stredne veľkým firmám a nezávislým pracovníkom sú odklady platieb daní a príspevkov na sociálne zabezpečenie.

Mikulec: Kamerové záznamy by prispeli k ochrane policajtov i občanov

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová odporučila ministrovi zabezpečiť kamerové záznamy z každej plánovanej policajnej akcie, pri ktorej sa predpokladá použitie donucovacích prostriedkov.

Altmaier: Nemecká ekonomika môže začať od októbra znova rásť

Nemecký minister pripomenul, že pre jeho krajinu, ktorá je proexportne orientovaná, je veľkým problémom aj šírenie vírusu v Spojených štátoch.

Real Madrid po víťazstve nad Bilbao vedie o sedem bodov

Real vedie o sedem bodov pred FC Barcelona, s obhajcom titulu má navyše lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. ,aktualizované 

Japonsko má novú guvernérku

Obaja muži sú známymi postavami v krajine, ale proti Koikeovej, ktorá viedla kampaň na sociálnych sieťach a nezapájala sa do diskusií s konkurentmi, neuspeli.

Slovenské tenistky prehrali s Českom, Vondroušová porazila Kužmovú

Slovenka síce následne kontrovala rebrejkom a znížila na 4:5, no v desiatom geme ju opäť nepodržalo podanie. Vondroušová využila hneď prvý mečbal.,aktualizované 

Británia vraj pripravuje zastavenie inštalácie zariadení od Huawei

Minister zdravotníctva Matt Hancock sa k tejto správe odmietol vyjadriť, ale uviedol, že už pôvodné odporúčania boli spojené s podmienkami.

Ukrajina hlási takmer tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom

Podľa nej ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo za posledných 24 hodín 22 ľudí, čím celkový počet obetí v krajine stúpol na 1249.

Až dve tretiny úrazov sa ľuďom stanú doma, tvrdí lekár M. Magera

To, že je v lete viac úrazov, by som nepovedal. Štatisticky sa najviac úrazov stane doma, a to až dve tretiny všetkých prípadov, skonštatoval Magera.

Pápež ocenil OSN o nastolenie celosvetového prímeria

Návrh rezolúcie predložili Francúzsko a Tunisko a napokon zaň hlasovalo všetkých 15 členov BR OSN.

Hokejbalisti P. Bystrice postúpili do semifinále play off

V sobotňajších dueloch si postup do semifinále vybojovali LG Bratislava a obhajca titulu Hokejmarket Skalica.

Xavi ostáva na trénerskom poste katarského klubu Al Sadd ďalší rok

V uplynulých dňoch sa objavili špekulácie, že bývalá hviezda Barcy nahradí na poste kouča katalánskeho klubu Quiqueho Setiena.

Slováci prehrali v Česku 2:3, Klein so Zelenayom uspeli v debli

Kolář si vďaka brejku vo štvrtom geme vybudoval náskok 4:1 a dobre rozohraný zápas už dotiahol do víťazného konca. ,aktualizované 

V Malinovej budujú bytový dom, bývanie tam nájdu i mladé rodiny

Projekt rozbehlo ešte bývalé vedenie obce. S výstavbou domu začal súkromný investor v apríli, stavbu chcú skolaudovať do konca tohto roka.

Národná kultúrna pamiatka Zlatý býk bude slúžiť na kultúrne účely

Ako informuje radnica na svojej webstránke, v uplynulých dňoch sa v budove realizovali búracie práce. Ukončenie stavebných prác predpokladá v novembri tohto roka.

Ekonómovia zhoršili prognózu pre hospodárstvo USA v 3. kvartáli

Ekonómovia Goldman Sachs dodali, že na budúci rok stále počítajú s rastom hospodárstva o 5,8 %.

Hamilton odštartuje po treste až z piatej pozície

Situáciu už v sobotu riešili traťoví komisári, ale o treste rozhodli až v nedeľu krátko pred štartom. Z druhého miesta tak odštartuje Holanďan Max Verstappen na Red Bulle.