NHL

Tampa v zostave s Černákom prehrala na ľade Toronta 2:5, Nylander 2+1

Maple Leafs si pripísali štvrté víťazstvo v šiestom stretnutí sezóny.

Celebrini vynechá pre zranenie minimálne dva týždne

Kanadský útočník nehral od 10. októbra, keď si v otváracom zápase sezóny proti St. Louis Blues pripísal gól a asistenciu.

Hráčmi týždňa NHL sa stali Reinhart, Panarin a Gustavsson

Prvou hviezdou týždňa sa stal Reinhart. Dvadsaťosemročný Kanaďan zaznamenal v štyroch stretnutiach deväť bodov za štyri góly a päť asistencii, šesť z nich získal v hre piatich proti piatim.

Bývalý kanadský útočník Pete Conacher zomrel vo veku 92 rokov

Na správu o jeho úmrtí reagoval krátkym vyhlásením aj klub Toronto Maple Leafs.

Winnipeg zdolal Pittsburgh 6:3 a sezónu odštartoval piatimi výhrami

Jets majú na konte 10 bodov a vedú Západnú konferenciu spoločne s Dallasom. ,aktualizované

Makar sa zapísal do histórie, napodobnil Orra či Coffeyho

Kanadský hokejový obranca Cale Makar pomohol v noci na pondelok k víťazstvu Colorada na ľade San Jose 4:1 gólom a dvomi asistenciami.

Slafkovský i Tatar bodovali, no z víťazstva sa tešili ich súperi

V akcii bol aj Martin Pospíšil, ktorého Calgary prehralo na ľade Seattlu 1:2 po predĺžení.,aktualizované

NHL: Tampa Bay prvýkrát v sezóne prehrala, Černák s asistenciou

Černák strávil na ľade celkovo 19:49 min a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod.,aktualizované

Winnipeg má štvrté víťazstvo v sezóne

Traja hráči Jets si zapísali štyri kanadské body, Cole Perfetti dva góly a dve asistencie, Vladislav Namestnikov s Nealom Pionkom po góle a troch asistenciách.,aktualizované

Fehérváry zblokoval 7 striel, Lindgren: Je to zviera

Štyri body zaznamenal aj Panarinov spoluhráč Vincent Trocheck (1+3).,aktualizované

Brankár Oettinger podpísal 8-ročné predĺženie zmluvy s Dallasom Stars

Rovnaké zmluvné podmienky ako Oettinger dostal nedávno i iný gólman Jeremy Swayman z Bostonu Bruins.

Honzek sa zranil, Calgary bude chýbať minimálne týždeň

Honzek nastúpil v prebiehajúcej sezóne v štyroch stretnutiach, do kanadského bodovania sa nezapísal.

V Pittsburghu sa oslavovalo, Malkin a Crosby si užívali ovácie

Kanadský hokejista Sidney Crosby sa stal desiatym hráčom histórie, ktorý v zámorskej NHL dosiahol métu 1600 bodov.

Crosby rozhodol o triumfe Pens a prekonal métu 1600 bodov

Stal sa desiatym hráčom histórie, ktorý sa v zámorskej NHL dostal na métu 1600 bodov. Štyri body (1+3) dosiahol jeho spoluhráč Jevgenij Malkin a zaznamenal svoj 500. gól v profilige.,aktualizované

ŠANCA NA PREMIÉRU V NHL: Utah povolal namiesto Durziho obrancu Kocha

Koch sa v Utahu predviedol počas predsezónneho kempu, keď v jednom z dvoch stretnutí zaznamenal tri asistencie.,aktualizované

V Columbuse si uctili Gaudreaua, míľniky Ovečkina a Aha

Johnny Gaudreau zomrel spoločne s bratom Matthewom 29. augusta po tom, čo ich na bicykloch zrazil opitý vodič.

Calgary s Pospíšilom a Honzekom zvíťazilo aj vo štvrtom zápase sezóny

Calgary štvrtým víťazstvom za sebou potvrdilo úspešný vstup do sezóny.,aktualizované

Kane prekonal Modana v asistenciách a je druhý medzi Američanmi

V nočnom zápase Detroitu Red Wings na ľade New Yorku Rangers prihral na jediný gól hostí, ktorí prehrali 1:4, čím dosiahol svoju 814. gólovú prihrávku v základnej časti.

Slafkovského prvý gól v sezóne nestačil Montrealu proti Pittsburghu

Útočník Montrealu využil v 23. minúte prihrávku Nicka Suzukiho a v predbránkovom priestore vyrovnal v presilovke na priebežných 2:2.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Guenther, Hellebuyck a Eichel

Guenther sa stal piatym hráčom v histórii NHL, ktorý zaznamenal viacero gólov v oboch úvodných zápasov klubu.

Tkachuk bude chýbať Floride Panthers týždeň pre chorobu

Počas tohto obdobia čakajú "panterov" postupne stretnutia s Bostonom, Columbusom, Vancouverom a Vegas.

Pospíšil prihral na víťazný gól Calgary v Edmontone

Bodoval aj v treťom zápase novej sezóny NHL a na konte má päť bodov za gól a štyri asistencie.,aktualizované

DeSmith debutoval v Dallase shutoutom, premiérový gól Kirklanda

V zápase Edmonton - Calgary (1:4) išli domáci do vedenia gólom Jeffa Skinnera, pre ktorého to bol prvý presný zásah vo farbách Oilers.

Celebrini utrpel zranenie, posudzovať ho budú týždenne

Osemnásťročný center následne vynechal ďalší tréning a v sobotu ho zaradili na listinu zranených hráčov.

Honzek debutoval v Calgary pred očami rodičov. Nebodoval, ale zaujal

Pred začiatkom prípravy málokto počítal, že si vybojuje miesto v prvom tíme NHL, hoci o talente draftovej šestnástky z roku 2023 sa vedelo.

Barkov má zranenie v dolnej časti tela, Floride nepomôže 2 až 3 týždne

Barkov sa stal v minulej sezóne s 22 bodmi v 24 zápasoch play off o Stanleyho pohár najproduktívnejším hráčom tímu a výrazne sa podieľal na historickom zisku pohára.

Tatarov prvý gól v sezóne, Slafkovský pomohol asistenciami Montrealu

Slafkovský zaznamenal asistencie pri dvoch góloch Colea Caufielda. V 16. minúte ho našiel krížnou prihrávkou a 23-ročný americký útočník namieril presne nad ľavé rameno Linusa Ullmarka.,aktualizované

NHL: Boston zvíťazil nad Los Angeles, rozhodol Pastrňák

O triumfe Bruins rozhodol v 64. minúte český útočník David Pastrňák.

Tampa Bay naúvod sezóny zdolala Carolinu 4:1, Černák asistoval

Černák nastúpil v druhej formácii a odohral 22:00 min, pripísal si dve strely na bránu, dva hity a v štatistike plus-mínus mal na konte +1. ,aktualizované

Montreal prehral v Bostone 4:6, New Jersey doma s Torontom 2:4

Slafkovský odohral 20:37 min a pripísal si jednu strelu na bránku, štyri hity a jeden plusový bod. Montreal nenadviazal na víťazstvo z prvého duelu proti Torontu.,aktualizované

Úvodný domáci zápas Tampy preložili pre následky hurikánu Milton

Nový dátum stretnutia zatiaľ nebol určený, pripomenula agentúra Reuters. Floridu v stredu zasiahol hurikán Milton, ktorý dorazil na pobrežie na úrovni tretej kategórie.

Jenner podstúpil operáciu ramena, Columbusu nepomôže asi päť mesiacov

Kapitán Blue Jackets a skúsený tridsaťjedenročný útočník sa zranil počas minulotýždňového tréningu.

Slafkovský parádne prihral na víťazný gól Montrealu, Honzek debutoval

Montreal rozhodol o svojom víťazstve 1:0 nad Torontom už vo 8. minúte, keď Kirby Dach posunul puk Slafkovskému, ktorý z prvej poslal puk krížom cez bránkovisko na Colea Caufielda.,aktualizované

Brankár Daccord podpísal päťročný kontrakt so Seattlom

Do platnosti vstúpi od sezóny 2025/2026.

Brankár Ullmark podpísal s Ottawou štvorročnú zmluvu

V ročníku 2024/2025 mu plynie posledná sezóna štvorročného kontraktu, ktorý podpísal ešte ako hráč Bostonu Bruins.

Šesťorkin odmietol osemročné predĺženie zmluvy s New Yorkom Rangers

Nový kontrakt, ktorý vedenie Rangers predložilo 28-ročnému brankárovi, by prekonal osemročnú zmluvu na 84 miliónov dolárov, ktorú podpísal v roku 2017 brankár Carey Price (Montreal Canadiens).

Utah zažil víťaznú premiéru,prvý gól dal Guenther,na ľade aj Markkanen

Utah rozbehol duel vo veľkom štýle, v prvej tretine prestrieľal súpera 7:3 a vybudoval si dvojgólový náskok.

Campbellová vstúpila do histórie, je prvá žena v trénerskom štábe NHL

Bývalá hokejistka začala trénerskú kariéru pred piatimi rokmi, keď si otvorila školu zameranú na zlepšovanie dynamiky a štýlu korčuľovania.

Eberle sa stal druhým kapitánom Seattlu,Francis: Jordan je líder klubu

Eberleho vymenovali za kapitána pred úvodným zápasom sezóny. Seattle si proti St. Louis Blues vypracoval dvojgólový náskok, no nakoniec prehral 2:3.