Anaheim v zostave bez Regendu prehral so Seattlom 4:5

Americký hokejista Matthew Beniers (10) strieľa gól do prázdnej brány vo štvrťfinále MSJ USA 20 - Slovensko 20, v kanadskom Edmontone 2. januára 2021. Foto: TASR/AP

Winnipeg aj vďaka dvom gólom Pierrea-Luca Duboisa triumfoval na ľade Chicaga 7:2.

New York 28. novembra (TASR) - Hokejisti Anaheimu v zostave bez slovenského útočníka Pavla Regendu prehrali v noci na pondelok v zámorskej NHL so Seattlom 4:5. O triumfe hostí rozhodol v 44. minúte Daniel Sprong, Matthew Beniers si pripísal na konto gól a dve asistencie. Anaheimu nepomohli ani tri využité presilovky, čo sa im naposledy v jednom zápase podarilo ešte v roku 2017.

Hráči Seattlu si pripísali piate víťazstvo za sebou. Za domácich mal Troy Terry gól a asistenciu, Trevor Zegras sa podieľal na troch presných zásahoch. Anaheimu sa nedarí, prehral päť z uplynulých šiestich stretnutí. Prišiel navyše aj o brankára Johna Gibsona, ktorého po nešpecifikovanom zranení v tretej tretine vystriedal Anthony Stolarz. "Akoby sa to stále opakovalo. Zápas začneme zle, prehrávame o jeden, dva góly a až potom sa preberieme," povedal Terry.

Winnipeg triumfoval na ľade Chicaga 7:2, keď sa zhodne dvoma gólmi prezentovali Pierre-Luc Dubois a Saku Mäenalanen. Josh Morrissey zaznamenal tri asistencie a trojbodový zápas odohral aj Kyle Connor (1+2). "Dnes sme urobili skvelú prácu, všetci sa na tom podieľali," tešil sa Dubois. Chicago prehralo už siedmy duel v sérii, hoci brankár Petr Mrázek mal až 37 úspešných zákrokov.

Minnesota vyhrala doma nad Arizonou 4:3. Gólom a dvoma asistenciami k tomu prispel ruský útočník Kirill Kaprizov. Bodoval tak už v deviatom dueli za sebou (5+9), čo je jeho kariérne maximum. Asistenciu si pripísal vo ôsmich dueloch v sérii, čím vyrovnal klubový rekord Jima Dowda zo sezóny 2001/2002. "Nechcem príliš rozoberať moju hru, keď sa mi darí. Jednoducho sa iba sústreďujem na svoj výkon a hrám najlepšie ako viem," vyhlásil Kaprizov. Za Arizonu si jednu asistenciu pripísal útočník Clayton Keller a v 20 dueloch v sezóne tak má na konte už 21 bodov (7+14). Je to najviac na štarte ročníka v drese "kojotov" od sezóny 2003/2004, keď slovenský útočník Ladislav Nagy nazbieral v rovnakom počte zápasov za Phoenix Coyotes tiež 21 bodov (10+11).

Ruský krídelník Andrej Kuzmenko rozhodol v predĺžení o triumfe Vancouveru na ľade San Jose 4:3. V piatich dueloch tak zaznamenal už 10 bodov (4+6). Domáci vyhrali tretiu tretinu na strely 19:6, no nedokázali v nej rozhodnúť. "Ukázali sme odvahu a charakter. Boli sme evidentne unavení, v tretej časti sme za súperom zaostávali, no našli sme spôsob ako uspieť," povedal tréner Canucks Bruce Boudreau. Brankár hostí Thatcher Demko sa predviedol 32 zákrokmi. Sharks nepomohli ani dva góly Luka Kunina. Švéd Erik Karlsson mal v drese domácich dve asistencie a je prvý obranca v histórii klubu, ktorý v jednom kalendárnom mesiaci nazbieral aspoň 20 bodov. Za november si pripísal 21 bodov (5+16) v 13 stretnutiach a ešte ho čakajú dva zápasy.

Ottawa uspela na ľade Los Angeles 3:2 po predĺžení, v 20. sekunde nadstavenia o tom rozhodol Claude Giroux. Brady Tkachuk mal v drese víťazného tímu gól a asistenciu. Domácim chýbal s 11 gólmi najlepší strelec tímu Gabriel Vilardi pre zranenie v hornej časti tela.

NHL - sumáre:

Minnesota Wild – Arizona Coyotes 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 9. Kaprizov (Eriksson Ek), 25. Steel (Kaprizov, Brodin), 41. Spurgeon (Middleton, Eriksson Ek), 47. Boldy (Kaprizov, Addison) – 39. Schmaltz (Gostisbehere, Keller), 57. Crouse (Maccelli), 59. Moser (Bjugstad, Maccelli). Brankári: Fleury - Ingram, strely na bránku: 28:23

Chicago Blackhawks – Winnipeg Jets 2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

Góly: 24. Raddysh (Kurashev, McCabe), 36. Khaira (Cal. Jones, Kurashev) – 15. Harkins (Lowry, Eyssimont), 23. Mäenalanen (Barron, Toninato), 29. Connor (Morrissey, Wheeler), 30. Mäenalanen (Morrissey, DeMelo), 39. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 45. Dubois (Connor), 53. Scheifele (Morrissey, Connor). Brankári: Mrázek - Hellebuyck, strely na bránku: 25:44

Anaheim Ducks – Seattle Kraken 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Góly: 15. Terry (Zegras, Fowler), 22. Grant (Vatrano, Strome), 37. McTavish (Zegras, Fowler), 38. Henrique (Terry, Zegras) – 1. McCann (Eberle, Beniers), 7. Wennberg (Burakovsky, Larsson), 20. Dunn (Bjorkstrand, Gourde), 30. Beniers (Sprong, Schultz), 44. Sprong (Donato, Beniers). Brankári: Gibson (44. Stolarz) - Jones. Strely na bránku: 29:25

San Jose Sharks – Vancouver Canucks 3:4 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 37. Kunin (Bonino, Benning), 48. Couture (Karlsson, Barabanov), 55. Kunin (Karlsson, Bonino) – 8. Burroughs (Horvat, Miller), 49. Michejev (Kuzmenko, Pettersson), 51. Pettersson (Ekman-Larsson, Michejev), 62. Kuzmenko (Miller, Hughes). Brankári: Kähkönen - Demko, strely na bránku: 35:20

Los Angeles Kings – Ottawa Senators 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 31. Kalijev (Arvidsson, Danault), 38. Kalijev (Durzi, Danault) – 5. Tkachuk (Chabot, Giroux), 33. DeBrincat (Tkachuk, Stützle), 61. Giroux (Stützle, Chabot). Brankári: Quick - Talbot, strely na bránku: 27:39

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 28. novembru 2022: