Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Detroit zdolal Buffalo 3:1 a dostal sa na postupovú priečku do play of

Kapitán Detroitu Red Wings Dylan Larkin (vpravo) a hráč Buffala Lukáš Rousek sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej NHL Detroit Red Wings - Buffalo Sabres v Detroite v nedeľu 7. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Red Wings mali parádny vstup do zápasu, keď všetky tri góly zaznamenali za necelých osem minút - postupne skórovali Lucas Raymond, Patrick Kane a Dylan Larkin.

New York 7. apríla (TASR) - Hokejisti Detroitu vyhrali v dôležitom súboji o play off NHL doma nad Buffalom 3:1. Poskočili tak na poslednú postupovú priečku vo Východnej konferencii o bod pred Pittsburgh a Philadelphiu a o dva body pred Washington. Buffalo stráca na svojho súpera už päť bodov a odohralo o zápas viac.

Red Wings mali parádny vstup do zápasu, keď všetky tri góly zaznamenali za necelých osem minút - postupne skórovali Lucas Raymond, Patrick Kane a Dylan Larkin. Za hostí už iba skorigoval v 14. minúte Tage Thompson. V bránke domácich sa 38 zákrokmi blysol Alex Lyon.