Sekera jeden zo strojcov víťazstva Caroliny, bodoval aj Gáborík

Marián Gáborík v súboji s Chrisom Muellerom z Dallasu Stars Foto: TASR/AP

Jaromír Jágr zaznamenal v drese Devils 1041. asistenciu v kariére a v historickej tabuľke sa dostal na 9. miesto pred Marcela Dionna.

New York 5. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera pomohol v noci na stredu v zámorskej NHL dvomi asistenciami k víťazstvu Caroliny 3:2 po predĺžení na ľade San Jose. Prvý bod získal pri vyrovnávajúcom góle 19-ročného švédskeho nováčika Eliasa Lindholma a potom bol aj na začiatku víťaznej akcie v predĺžení. Jeho strela od modrej čiary sa odrazila k Lindholmovi, ktorý našiel obrancu Jaya Harrisona a sviatočný strelec svojim tretím gólom v sezóne rozhodol. Sekera bodoval v piatom zápase za sebou a na konte má už 38 kanadských bodov (11+27). V bránke Hurricanes zaznamenal 33 úspešných zákrokov ruský brankár Anton Chudobin, ktorý pred zápasom podpísal nový dvojročný kontrakt.
David Krejčí

Čech Krejčí s hetrikom, Chára tri plusky

Pod víťazstvo Bostonu 4:1 nad Floridou sa hetrikom podpísal český útočník David Krejčí a pripravil tak Panthers piatu prehru z posledných šiestich duelov. Krejčí dal po jednom góle v každej tretine, tretí hetrik v kariére skompletizoval do prázdnej bránky 13,3 sekundy pre koncom. "Hrali sme celkom dobre, ale sú ešte veci, ktoré musíme zlepšiť, pretože v play-off budeme hrať proti silnejším tímom," povedal Krejčí. Kapitán Bruins Zdeno Chára síce nebodoval, ale zaznamenal tri plusové body, brankára Tima Thomasa ohrozil tromi strelami a vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu. V tíme Floridy bol deň pred uzávierkou prestupov poriadny prievan. "Panteri" získali brankára Roberta Luonga, ale prišli o ochrancu svätyne Jacoba Markströma, útočníka Shawna Matthiasa a do Montrealu putoval obranca Mike Weaver. "Je to veľmi nepríjemná situácia. Čo sa stane? Som na rade? Hráči nevedia čo sa deje, ale sú profesionáli a musia sa s tým vyrovnať. Na pokoji to však nepridá," povedal tréner Floridy Peter Horachek, ktorému stále po zranení na ZOH v Soči chýba slovenský útočník Tomáš Kopecký.
Jaromir Jágr sa teší z víťazstva s Martinom Brodeurom

Jágr sa opäť posunul v historických tabuľkách NHL

Diabli z New Jersey zdolali Detroit 4:3, keď o ich víťazstve rozhodol 36,6 sekundy pred treťou sirénou Stephen Gionta. Zo 684. víťazstva v kariére sa tešil brankár Martin Brodeur, ktorý nastúpil na 1250. duel v kariére. Ten to bol možno jeho posledný v drese New Jersey, pretože sa často spomína s výmenou do iného klubu. Takmer 17.000 fanúšikov vo vypredanej aréne Prudential Center na začiatku zápasu skandovalo "Marty! Marty!", čím dali najavo sympatie k veteránovi, ktorý celú svoju kariéru odchytal v drese Devils. "Bolo to skvelé, nečakal som to. Doma som nechytal od 7. januára a vážim si reakciu fanúšikov," povedal Brodeur. Jaromír Jágr zaznamenal v drese Devils 1041. asistenciu v kariére a v historickej tabuľke sa dostal na 9. miesto pred Marcela Dionna. Na ôsmeho Gordieho Howa stráca už len osem asistencií. V drese Red Wings sa bodovo nepresadili mladí slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Obaja odohrali menej ako 14 minút, Jurčo zaznamenal dve mínusky, Tatar jednu a trikrát vystrelil.

Gáboríkov druhý bod po zranení

Druhý bod po zranení zaznamenal útočník Columbusu Marián Gáborík, keď asistoval pri góle vo forme hrajúceho ruského útočníka Artema Anisimova. Ten svojim druhým gólom v zápase a 18. v sezóne poistil triumf Blue Jackets nad Dallasom 4:2. Veľkú zásluhu na víťazstve má aj ruský brankár Sergej Bobrovskij, ktorý zaznamenal 31 úspešných zákrokov. Chicago bez zraneného Mariána Hossu prestrieľalo na domácom ľade Colorado 38:21, ale prehralo 2:4. Výborný výkon podal brankár Avalanche Semjom Varlamov, ktorý inkasoval len z hokejok Bena Smitha a Jonathana Toewsa a pomohol tímu k tretiemu víťazstvu po sebe. Zverenci trénera Patricka Roya vyhrali 40 zápasov najrýchlejšie v histórii klubu. "Treba sa pozrieť na to aj tak, že keď som chytal ja, tak neboli nájazdy a zápasy sa nemuseli vždy rozhodnúť. Som však samozrejme rád, že sme vyhrali už 40 zápasov. Hráme tímovo, funguje chémia a som na hráčov hrdý," povedal bývalý vynikajúci brankár Roy. V drese obhajcov Stanley Cupu odohral takmer 15 minút center Michal Handzuš, zaznamenal mínusový bod a tri strely.
Ryan Miller

Millerova úspešná premiéra v bránke St. Louis

V St. Louis debutoval úspešne v bránke Ryan Miller, ktorého Blues získali z Buffala za slovenského gólmana Jaroslava Haláka. Na víťazstvo 4:2 nad Tampou Bay mu stačilo len 15 zákrokov. V Nashville sa po zranení vrátil do bránky Fín Pekka Rinne a nastúpil na prvý zápas v sezóne. Predators však prehrali s Pittsburghom 1:3, keď pri všetkých góloch hostí asistoval najproduktívnejší muž NHL Sidney Crosby, ktorý má na konte už 83 bodov. O víťazstve New Yorku Islanders 3:2 po predĺžení vo Winnipegu rozhodol rakúsky útočník Michael Grabner, ktorý presvišťal medzi dvomi obrancami Jets a strelil svoj 12. gól v sezóne. "Ostrovania" nechali odpočívať Thomasa Vaneka, ktorého klub v stredu pravdepodobne vymení do iného klubu. Tesne pred duelom vymenili Islanders jedného z top štyroch obrancov Andrewa MacDonalda do Philadelphie. Ľubomír Višňovský odohral 23:21 minúty, zaznamenal jeden plusový bod a jednu strelu.
Fanúšikovia s lúčia s Robertom Luongom.

Canucks vymenili Luonga a prehrali s Phoenixom

Phoenix prerušil štvorzápasovú sériu prehier, keď o tesnom víťazstve 1:0 nad Vancouverom rozhodol Antoine Vermette. Canucks pred zápasom vymenili Roberta Luonga do Floridy, ale opäť sa potvrdilo, že brankársky post nie je problémom trápiaceho sa tímu Joe Tortorellu. Eddie Lack zaznamenal 31 zákrokov, ale jeho spoluhráči sa v útoku vôbec nepresadili a Mike Smith zlikvidoval všetkých 23 striel. Zaznamenal tretí shutout v sezóne a 27. v kariére. Vermette dal proti Canucks šesť gólov v piatich zápasoch, celkovo ich má na konte už 22. Edmonton zdolal Ottawu 3:2, keď dva góly strelil český útočník Aleš Hemský. Aj on je často spomínaným hráčom v súvislosti s výmenou a je veľmi pravdepodobné, že to boli jeho posledné góly v drese Oilers. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za Edmonton 17 minút a osem sekúnd a zaznamenal plusový bod.

sumáre:

BOSTON - FLORIDA 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Krejčí, 12. Iginla (Caron, Kelly), 40. Krejčí (Miller), 60. Krejčí (Lucic, Iginla) – 53. Campbell (Bergenheim). Brankári: Johnson - Thomas, strely na bránku: 39:24.

NEW JERSEY – DETROIT 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Góly: 1. Henrique, 41. Židlický (Brunner, Eliáš), 47. Zajac (Jágr, Clowe), 60. Gionta (Fayne, Zubrus) – 12. Franzen, 28. Smith (Abdelkader), 50. Bertuzzi (Franzen, Nyquist). Brankári: Brodeur - Howard, strely na bránku: 29:23.

COLUMBUS - DALLAS 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Góly: 2. Jenner (Johansen, Horton), 12. Umberger (Dubinsky, Wisniewski), 15. Anisimov, 56. Anisimov (Prout, GÁBORÍK) – 42. Golgioski (Whitney, Jamie Benn), 44. Daley (Gončar, Cole). Brankári: Bobrovskij - Ellis, strely na bránku: 20:33.

St. LOUIS - TAMPA BAY 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Berglund (Schwartz, Tarasenko), 38. Oshie (Steen, Pietrangelo), 44. Steen (Backes, Oshie), 60. Tarasenko (Backes, Schwartz) – 8. Killorn (Purcell), 15. Johnson (St. Louis, Hedman). Brankári: Miller - Bishop, strely na bránku: 29:17.

NASHVILLE - PITTSBURGH 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 21. Hörnqvist (Spaling, Fisher) – 21. Niskanen (Crosby, Gibbons), 48. Niskanen (Malkin, Crosby), 58. Kunitz (Crosby). Brankári: Rinne - Fleury, strely na nránku: 19:19.

CHICAGO - COLORADO 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 37. Smith (Bollig, Hjälmärsson), 48. Toews (Sharp, Keith) – 23. Talbot (Johnson, Hejda), 42. O'Reilly (Duchene, Johnson), 53. Barrie (Johnson, O'Reilly.), 60. Šťastný (MacKinon, Barrie). Brankári: Crawford - Varlamov, strely na bránku: 38:21.

WINNIPEG - NY ISLANDERS 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Ladd (Little), 55. Ladd (Jokinen) – 18. McDonald (Strome, Lee), 22. Lee (Grabner), 64. Grabner (Clutterbuck). Brankári: Pavelec - Nilsson, strely na bránku: 38:27.

PHOENIX - VANCOUVER 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 18. Vermette (Doan, McMillan). Brankári: Smith - Lack, strely na bránku: 32:23.

EDMONTON - OTTAWA 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Hemský (Jakupov, Ference), 29. Hemský (Gagner, Hall), 45. Eberle (Gordon, Hall) – 6. Spezza (Michálek), 58. Karlsson (Methot). Brankári: Scrivens - Anderson, strely na bránku: 30:36.

SAN JOSE - CAROLINA 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 14. Havlát (Kennedy, Desjardins), 20. Burns (Torres, Sheppard) - 13. Tlustý (Siomin, Liles), 25. Lindholm (E. Staal, SEKERA), 65. Harrison (Lindholm, SEKERA). Brankári: Stalock - Chudobin, strely na bránku: 37:35.

Martin Marinčin (Edmonton) 17:08 0 0 0 1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/