NHL: Hossa prispel k triumfu nad St. Louis gólom a asistenciou

Brankár St. Louis Blues Jake dostáva v druhej tretine gól od Mariána Hossu. Foto: TASR/AP

Gólovo sa okrem slovenského hokejistu Hossu presadil aj krídelník Detroitu Tomáš Tatar.

New York 27. septembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na nedeľu v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL nad St. Louis 3:1, k čomu prispel slovenský útočník Marián Hossa gólom a asistenciou. V zostave úradujúceho šampióna súťaže dostal priestor aj jeho krajan a obranca Ľubomír Višňovský, ktorý odohral vyše 20 minút.

Gólovo sa okrem Hossu presadil aj krídelník Detroitu Tomáš Tatar. Jeho presný zásah však "červeným krídlam" nestačil, Bostonu podľahli 3:4 po predĺžení. V tíme víťazov chýbal pre zranenie kapitán Zdeno Chára, jeho absencia by však nemala mať dlhé trvanie.

Výsledky prípravných stretnutí NHL:
Pittsburgh - Columbus 2:4, Carolina - New York Islanders 5:3, Edmonton - Minnesota 3:0, Detroit - Boston 3:4 pp (za domácich TATAR 1+0), New Jersey - New York Rangers 3:4, Ottawa - Buffalo 4:6, Toronto - Montreal 0:1, Dallas - Tampa Bay 6:3, Chicago - St. Louis 3:1 (za domácich HOSSA 1+1), San Jose - Anaheim 1:2, Vancouver - Calgary 3:4 pp