Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia NHL

Jurčov stav sa zlepšuje, už trénuje aj streľbu

Tomáš Jurčo Foto: TASR/AP

Dvadsaťjedenročný olympionik utrpel zranenie rebier 11. marca v dueli s Columbusom, keď ho tvrdým krosčekom zrazil útočník domácich Blake Comeau.

Detroit 24. marca (TASR) - Zdravotný stav slovenského hokejistu Tomáša Jurča sa po nedávnej zlomenine rebra pomaly zlepšuje. Mladý krídelník Detroitu sa v nedeľu zúčastnil na dobrovoľnom rannom tréningu tímu a po ňom vyjadril optimizmus ohľadne skorého návratu do kolotoča NHL. Presný termín však stále nie je známy.

"Cítim sa oveľa lepšie. Dokážem už korčuľovať a strieľať. Miesto ma pri streľbe ešte trochu pobolieva, no je to už oveľa lepšie ako bolo predtým," vyznal sa Jurčo pre Detroit News.

Dvadsaťjedenročný olympionik utrpel zranenie rebier 11. marca v dueli s Columbusom, keď ho tvrdým krosčekom zrazil útočník domácich Blake Comeau. Generálny manažér Detroitu Ken Holland vtedy hovoril o minimálne dvojtýždňovej prestávke u košického odchovanca, detroitské médiá odhadovali termín jeho návratu medzi koncom marca až polovicou apríla. Jurčo stihol v aktuálnom ročníku profiligy odohrať za Red Wings 26 duelov s bilanciou päť gólov a päť asistencií.

Detroit má v súčasnosti obrovskú maródku. Pre zdravotné problémy viacerých členov základného kádra museli Red Wings povolať z farmy niekoľkých mladíkov, dres tímu si v tejto sezóne oblieklo až 36 hráčov, čo je najviac od sezóny 1993/1994.