< sekcia NHL

M. Gáborík si pred olympiádou v NHL nezahrá, štart v Soči je otázny

Marián Gáborík Foto: TASR/AP Photo

Gáboríka v tejto sezóne sprevádza smola, v NHL stihol odohrať iba 18 zápasov. Najskôr ho vyradilo zranenie kolena, 21. decembra v stretnutí s Philadelphiou zlomenina kľúčnej kosti.

Columbus 2. februára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík, ktorý sa stále zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti, nezasiahne pred ZOH v Soči do diania v zámorskej NHL. Informoval o tom oficiálny web profiligy.

Jeho tím Columbus Blues Jackets odohrá pred olympijskou prestávkou ešte tri zápasy, podľa trénera Todda Richardsa slovenský reprezentant ale nenastúpi, hoci so spoluhráčmi pocestuje na nasledujúci trip na klziskách súperov. Richards tiež dodal, že zatiaľ nie je známe ani to, či mu lekári povolia štartovať v Soči.

Tridsaťjedenročný útočník sa pripojil k "modrokabátnikom" v závere sobotňajšieho dopoludňajšieho tréningu, na ktorom najmä korčuľoval a skúšal si streľbu na bránku. V zámorskej profilige by sa podľa odhadov hlavného kormidelníka opäť mohol objaviť 27. februára v dueli proti New Jersey.

Gáboríka v tejto sezóne sprevádza smola, v NHL stihol odohrať iba 18 zápasov. Najskôr ho na takmer šesť týždňov vyradilo zranenie kolena, hneď v prvom zápase po návrate do zostavy Blue Jackets utrpel 21. decembra v stretnutí s Philadelphiou zlomeninu kľúčnej kosti.

O týždeň 9. februára sa v NHL začína olympijská pauza, na slovenský tím čaká na ZOH prvý duel 13. februára proti USA.