Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Chárov Boston prehral doma s Edmontonom 2:4

Na archívnej snímke slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP

Pre zranenie kolena nefiguroval v zostave Bruins útočník Peter Cehlárik.

New York 27. novembra (TASR) - Hokejisti Caroliny zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Nashvillom Predators 4:3 po nájazdovom rozstrele. O zisku dvoch bodov pre domácich Hurricanes rozhodol Sebastian Aho. New York Rangers triumfovali na vlastnom ľade rovnakým výsledkom nad Vancouverom Canucks. Hrdinom zápasu bol Jimmy Vesey, ktorý zariadil v 46. minúte predĺženie a premenil aj rozhodujúci nájazd.

Boston v zostave s kapitánom Zdenom Chárom nestačil na domácom ľade na Edmonton, ktorému podľahol 2:4. Pre zranenie kolena nefiguroval v zostave Bruins útočník Peter Cehlárik, hosťujúcim Oilers chýbal ďalší zranený Slovák Andrej Sekera.

Ryan Strome strelil víťazný gól v 43. minúte po spolupráci s Leonom Draisaitlom. Dvojica sa stretla v jednom útoku po tom, ako tréner Todd McLellan pomiešal formácie na záver päťzápasového výjazdu po klziskách súperov. "Má výborný prehľad, nikdy som nehral s centrom, ktorý by disponoval takými schopnosťami. Samozrejme, Connor McDavid je vynikajúci v hre jeden na jedného, ale spôsob, akým Leon vidí ľad a hrá, je špeciálny. Takže sa iba snažíte uvoľniť, našťastie sa nám podarilo premeniť tú akciu," citovala Stromea oficiálna stránka súťaže. "Výjazd sme zakončili tak, ako sme chceli. Celkovo sme na ňom nenazbierali toľko bodov, ale v tomto stretnutí zahrali všetci počnúc brankárom. Boli sme lepší na puku, predviedli sme skôr bojovnejší než pekný výkon, no pomohlo to," dodal McLellan.

Tuukka Rask sa postavil do bránky Bostonu prvýkrát od 15. novembra, jeho 32 úspešných zákrokov nestačilo Bruins na bodový zisk. Víťazné ťaženie zverencov Brucea Cassidyho sa zastavilo po štyroch dueloch, bolo ich najdlhšie v tejto sezóne. "Stále sme hľadali ďalšiu prihrávku namiesto toho, aby sme viac strieľali. Myslím si, že sme mali zopár príležitostí, ktoré sme mohli riešiť zakončením a videli by sme, ako by to dopadlo," uviedol autor prvého gólu domácich David Pastrňák.

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES - NASHVILLE PREDATORS 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Jooris (Kruger, Van Riemsdyk), 32. V. Rask (Lindholm, Hanifin), 46. Williams (Ryan, V. Rask), rozh. sam. nájazd Aho - 16. Arvidsson (Ekholm, Saros), 31. Ekholm (Josi, Turris), 52. C. Smith (Fiala). Brankári: Darling - Saros, strely na bránku: 36:35, 11.133 divákov

NEW YORK RANGERS - VANCOUVER CANUCKS 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Fast (Holden, B. Smith), 41. Grabner (Zuccarello, Shattenkirk), 46. Vesey (Rick Nash, Hayes), rozh. sam. nájazd Vesey - 8. Eriksson (H. Sedin), 28. Virtanen, 41. Gagner (Vanek). Brankári: Lundqvist - Markström, strely na bránku: 20:32, 17.632 divákov

BOSTON BRUINS - EDMONTON OILERS 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 15. Pastrňák (Krug, T. Rask), 36. Krejčí (Riley Nash, Krug) - 30. Maroon (Kassian), 35. Larsson (Cammalleri, McDavid), 43. Strome (Draisaitl), 60. Draisaitl (McDavid, Lucic). Brankári: T. Rask - Talbot, strely na bránku: 25:36, 17.565 divákov

Slovák v akcii:
Zdeno Chára (Boston) 21:22 0 0 0 -1 0 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Peter Budaj (Tampa Bay) 4 1 98 15 86,7 3,75

/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/