Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP

Chicago, v zostave s Mariánom Hossom a Richardom Pánikom, podľahlo aj v druhom domácom stretnutí Nashvillu.

New York 16. apríla (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Boston Bruins prehral na ľade Ottway Senators 3:4 po predĺžení. Stav štvrťfinálovej série Východnej konferencie je vyrovnaný 1:1.

Boston viedol po dvoch tretinách 3:1, ale Senators v záverečnej časti vyrovnali a poslali duel do predĺženia. V ňom rozhodol v 62. minúte skúsený obranca Dion Phaneuf, ktorý skóroval krátko po tom, ako sa na ľade po vylúčení vrátil Chára. Slovenský kapitán Bruins dostal dvojminútový trest 13 sekúnd pred koncom riadneho času za zdržovanie hry, keď nešťastne vyhodil puk cez plexisklo. Chára bol na ľade viac ako 30 minút a raz vystrelil. Séria sa sťahuje do Bostonu.

Chicago prehráva vo štvrťfinále Západnej konferencie s Nashvillom už 0:2 na zápasy. Blackhawks opäť nestrelili ani jeden gól a prehrali na domácom ľade vysoko 0:5. Hrdinom Predators bol znovu fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý zlikvidoval 30 striel, pripísal si druhý shutout za sebou a pridal dve asistencie. Celkovo v sérii chytil 59 striel Chicaga. "Je jasné, že teraz to bude veľmi ťažké. Každý sa snaží podať maximálny výkon, aby sme dosiahli cieľ. Musíme hrať svoju hru, ktorou sme sa prezentovali v celej sezóne. Musíme sa zhlboka nadýchnuť, zabudnúť na tieto dva zápasy a sústrediť sa na tretí," povedal zámorským médiám slovenský útočník Chicaga Marián Hossa, ktorý zaznamenal štyri strelecké pokusy a mínusový bod. Jeho krajan Richard Pánik mal tiež "mínusku" a päť bodyčekov. Tretí Slovák Tomáš Jurčo nehral. Predators sa stali piatym tímom v NHL, ktorý začal sériu play off dvomi shutoutami na ľade súpera. Predtým sa to podarilo Detroitu (1936), Buffalu (1983), New Jersey (1995) a Torontu (2001). Blackhwaks naposledy prehrali prvé dva zápasy v sérii play off na domácom ľade v roku 1995 proti Torontu a napokon vyhrali v siedmich zápasoch. Séria sa sťahuje do Nashvillu, tretí duel je na programe v noci na utorok.

Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom v zostave vyhralo na ľade Washingtonu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a vyrovnalo sériu na 1:1. Hrdinom duelu bol mladý fínsky útočník Kasperi Kapanen, ktorý rozhodol o víťazstve Maple Leafs v 92. minúte svojím druhým gólom v zápase. Marinčin strávil na ľade 30 minút a 38 sekúnd, pripísal si dva plusové body, dve strely a dve trestné minúty.

Anaheim zdolal Calgary 3:2 a v sérii vedie 2:0. O druhom víťazstve Ducks rozhodol v 56. minúte kapitán Ryan Getzlaf.

play off NHL /na štyri víťazstvá/

2. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 4:3 pp (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Góly: 31. MacArthur (Ryan, Brassard), 46. Wideman (Phaneuf), 48. Brassard (Karlsson, Phaneuf), 62. Phaneuf (Stone) - 30. Stafford (Backes, CHÁRA), 33. Schaller (Moore), 37. Bergeron (Pastrňák, Spooner). Brankári: Anderson - Rask, strely na bránku: 29:29, 18.629 divákov.
/stav série: 1:1/

WASHINGTON CAPITALS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Ovečkin (Oshie, Johansson), 32. Carlson (Williams, Burakovsky), 53. Bäckström (Orlov) - 18. van Riemsdyk (Gardiner, Bozak), 35. Kapanen (Martin, Boyle), 40. Rielly (Marner), 92. Kapanen (Boyle, Martin). Brankári: Holtby - Andersen, strely na bránku: 50:51, 18.506 divákov.

2. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Aberg, Smith), 54. Johansen (Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, Subban). Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 30:29, 22.175 divákov.
/stav série: 0:2/

ANAHEIM DUCKS - CALGARY FLAMES 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Silfverberg (Montour, Theodore), 7. Rakell (Bieksa, Getzlaf), 56. Getzlaf (Kesler, Eaves) - 19. Backlund (Frolík), 28. Monahan (Brodie, Gaudreau). Brankári: Gibson - Elliott, strely na bránku: 29:37, 17.271 divákov.