Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Chychrunov prvý hetrik, Mrázek zaznameal po návrate shutout

Obranca Arizony Coyotes Jakob Chychrun (vpravo) oslavuje s centrom Derickom Brassardom po tom, čo v nedeľu 4. apríla 2021 skóroval proti Anaheim Ducks v prvej tretine hokejového zápasu NHL v kalifornskom Anaheime. Foto: TASR/AP

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil svoj 725. gól v profilige a aj s dvoma asistenciami pomohol Washingtonu k triumfu nad New Jersey 5:4.

New York 5. apríla (TASR) - Hokejisti Dallasu Stars prehrali v noci na pondelok v NHL na ľade Caroliny Hurricanes 0:1. Duel dohrávali bez trénera Ricka Bownessa, ktorému po druhej tretine doručili pozitívny test na koronavírus a v súlade s protokolom musel opustiť striedačku. Nahradil ho asistent John Stevens.

Podľa generálneho manažéra Dallasu Jima Nilla však Bownessov pozitívny test spôsobila vakcína: "Rick bol zaočkovaný. Viem, že sa to stalo aj trénerovi Dallasu Mavericks Rickovi Carlisleovi a ďalším ľuďom, toto je zrejme rovnaká situácia a išlo o falošnú pozitivitu, protokol vás však nepustí," povedal Nill podľa webu NHL.

Štatistiky slovenských hokejistov v základnej časti zámorskej NHL k 5. aprílu 2021:

Jaroslav Halák (Boston) 17 9 415 41 91,0 2,44 2
/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas, počet shutoutov/

"Hviezdy" nenadviazali na úspech z piatkového stretnutia, keď zdolali Carolinu 3:2. O jediný gól sa postaral v 21. minúte Jordan Martinook. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí 15:46 minúty a zblokoval dve strely súpera. Hviezdou zápasu bol český brankár Petr Mrázek, ktorý mal 28 úspešných zákrokov. Bol to prvý štart Mrázka v drese Caroliny od 30. januára, odvtedy vynechal 31 zápasov po tom, ako si vykĺbil pravý palec. Mrázek má v tejto sezóne na konte päť štartov tri shutouty. "Cítim sa dobre, som rád, že som späť. V prvej tretine som sa hľadal, potom to už bolo dobré," uviedol Mrázek pre nhl.com. V bránke hostí sa opäť predstavil Jake Oettinger a pripísal si 37 zákrokov. Jednotka Dallasu Anton Chudobin vynechal oba zápasy s Carolinou pre koronavírus, no v nasledujúcich dueloch by už mal byť k dispozícii.
Fínsky hokejista Valtteri Filppula z Detroitu Red Wings sa teší z gólu so spoluhráčmi počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lighting - Detroit Red Wings 4. apríla 2021 v Tampe.

Čisté konto si udržal aj Chris Driedger z Floridy, ktorý zastavil všetkých 32 striel hráčov Columbusu. "Úprimne si myslím, že náš tím hrá fantasticky. Snažím sa robiť to isté čo oni. Pomáhali mi v defenzíve, mal som to uľahčené," vyhlásil Driedger.

3. Rantanen 21,
4. Alex DeBrincat (Chicago), Tyler Toffoli (Montreal), Alexander Ovečkin (Washington) a Draisaitl po 19,
8. Max Pacioretty (Vegas) 18,
9. Chris Kreider (Rangers), Carter Verhaeghe (Florida), Brad Marchand (Boston) a Kyle Connor (Winnipeg) po 17 ..., 159. TATAR 7

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil svoj 725. gól v profilige a aj s dvoma asistenciami pomohol Washingtonu k triumfu nad New Jersey 5:4. Zdeno Chára absolvoval v drese Capitals 18:22 minúty, Richard Pánik 8:43 a mal dva mínusové body.

Ovečkin sa presadil v presilovej hre a s 265 gólmi v početnej výhode vyrovnal zápis Bretta Hulla na druhom mieste historickej tabuľky, líder Dave Andreychuk mal na konte o deväť zásahov viac. Washington zdolal New Jersey aj ôsmykrát v tejto sezóne a utvoril klubový rekord v počte triumfov nad jedným súperov v ročníku. "Pred sezónou sme na to nemysleli, išli sme od zápasu k zápasu. Ale New Jersey má mladý tím a vždy nás potrápili, a tak to bolo aj v tomto zápase," povedal tréner Washingtonu Peter Laviolette.

Zdeno Chára (Washington) 18:22 0 0 0 0 1 0

Richard Pánik (Washington) 8:43 0 0 0 -1 1 0

Andrej Sekera (Dallas) 15:46 0 0 0 0 0 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

V drese "diablov" skóroval Travis Zajac, bol to jeho 202. gól za New Jersey. V historickom rebríčku kanonierov klubu sa dotiahol na tretieho Bobbyho Holíka. Najviac gólov má na konte Patrik Eliáš (408) a John MacLean (347). Vo Washingtone nenastúpil útočník Kyle Palmieri, klubový web New Jersey informoval, že sa to bolo z preventívnych dôvodov.

Hráči Tampy Bay prehrali v nedeľnom zápase na domácom ľade s Detroitom 1:5. V zostave "bleskov" opäť chýbal pre zranenie dolnej časti tela slovenský obranca Erik Černák, ktorý vynechal už šiesty zápas po sebe. Bolo to prvé víťazstvo Detroitu na ľade Tampy Bay od 17. februára 2011. Predtým ťahali "červené krídla" sedemnásťzápasovú šnúru prehier. "Úprimne poviem, že nebyť médií, tak o tejto šnúre ani nevieme. Ale samozrejme tešíme sa, veď sú to obhajcovia Stanleyho pohára, výhra proti nim sa vždy počíta," povedal tréner Detroitu Jeff Blashill.
Na snímke Travis Dermott z Toronta Maple Leafs (vpravo) súperí o puk s Andrewom Mangiapaneom z Calgary Flames počas druhej tretiny zápasu hokejovej NHL v nedeľu 4. apríla 2021 v Calgary v štáte Alberta.

Toronto zvíťazilo v Calgary 4:2, v jeho drese zaznamenali gól a asistenciu John Tavares a Auston Matthews. "Rozhodne to nebol náš najlepší výkon. Ale napokon sme našli cestu k triumfu," povedal Tavares. Toronto má na konte 13 víťazstiev v tejto sezóne na ľade súperov, v tejto štatistike je na čele spolu s Carolinou. Matthews sa stal tretím hráčom z USA, ktorý strelil 25 gólov v každej zo svojich prvých piatich sezón. Okrem neho to dokázali Bobby Carpenter a Mike Modano.

V zápase Anaheimu s Arizonou zažiaril hosťujúci obranca Jakob Chychrun, ktorý zaznamenal svoj prvý hetrik v kariére. Jeho tím zvíťazil 3:2 po predĺžení. "Mal som šťastie, našiel som si vždy dobré miesto na skórovanie. Je to samozrejme vzrušujúce dosiahnuť prvý hetrik v kariére," uviedol 23-ročný zadák.

NHL - výsledky:

TAMPA BAY LIGHTNING - DETROIT RED WINGS 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 45. Hedman (Stamkos, Foote) – 20. Larkin (Erne, Hronek), 37. Filppula (Glendening, Namestnikov), 37. Rasmussen (Djoos, Mantha), 39. Staal (Mantha), 55. Helm (Glendening, Namestnikov). Brankári: Gibson - Greiss, strely na bránku: 28:18.

NEW JERSEY DEVILS - WASHINGTON CAPITALS 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Góly: 4. Zajac (Merkley, Murray), 38. Šarangovič (Murray, Hughes), 51. Bratt (Zacha), 56. Zajac (Merkley, Murray) – 10. Oshie (Ovečkin, Dillon), 24. Sheary (Orlov, Schultz), 29. Ovečkin (Bäckström, Kuznecov), 43. Hagelin (Hathaway, Dillon), 46. Kuznecov (Ovečkin, Orlov). Brankári: Blackwood - Samsonov, strely na bránku: 39:19.

FLORIDA PANTHERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Barkov (Hörnqvist, Weegar), 48. Vatrano, 53. Forsling (Barkov, Weegar). Brankári: Driedger - Korpisalo, strely na bránku: 35:32.

CAROLINA HURRICANES – DALLAS STARS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 21. Martinook (Trocheck, Pesce). Brankári: Mrázek - Oettinger, strely na bránku: 38:28.

CALGARY FLAMES – TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Nordström (Giordano, Bennett), 20. Mangiapane (Backlund, Lucic) – 1. Rielly (Matthews), 38. Galchenyuk (Tavares, Nylander), 47. Tavares (Nylander, Muzzin), 50. Matthews (Marner, Hyman). Brankári: Rittich - Hutchinson, strely na bránku: 34:30.

ANAHEIM DUCKS – ARIZONA COYOTES 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Carrick (Zegras), 15. Grant (Zegras, Jones) – 9. Chychrun (Hayden, Goligoski), 56. Chychrun (Schmaltz, Garland), 63. Chychrun (Keller, Larsson). Brankári: Gibson - Hill, strely na bránku: 20:31.