Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

NHL: Halák nezabránil prehre Bostonu, Matthews s hetrikom

Na archívnej snímke Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Martin Marinčin si pripísal dve plusky pri víťazstve jeho Toronta nad New Jersey.

New York 15. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v noci na stredu v NHL na ľade Columbusu 0:3. V bránke hostí sa predstavil Jaroslav Halák, ktorý po 72 sekundách nahradil Tuukku Raska. Fín musel vystriedať po tom, ako ho lakťom zasiahol domáci útočník Emil Bemström. Halák predviedol 24 zákrokov. Slovenský obranca Zdeno Chára nastúpil na svoj 1001. zápas v drese "medveďov", absolvoval 19:31 minúty a pripísal si dve strely na bránku a dva hity.

Rozsah Ruskovho zranenia nie je známy, ale podľa nhl.com sa nezúčastní na Zápase hviezd, kde mal figurovať v tíme Atlantickej divízie. "Nechcel som ho zasiahnuť, iba som sa snažil napádať, trochu ma zozadu sotili a stratil som rovnováhu. Nebolo to úmyselné," vysvetlil po zápase Bemström. Na víťazstve Blue Jackets mal leví podiel lotyšský brankár Elvis Merzlikins, ktorý chytil 34 striel Bostonu a dosiahol druhé čisté konto za sebou. "Celý tím hral výborne, dobre sme korčuľovali a obrana dobre napádala súpera. Môj shutout je výsledok celého tímu," uviedol na webe profiligy Merzlikins.

Tampa Bay doma zdolala Los Angeles Kings 4:3 po nájazdoch, hoci dvakrát prehrávala, po siedmich minútach duelu už 0:2. V 59. minúte poslal stretnutie do predĺženia Nikita Kučerov. Erik Černák odohral za Lightning 17:46 minúty a mal dva mínusové body.

Naopak, Martin Marinčin si pripísal dve plusky pri víťazstve jeho Toronta nad New Jersey 7:4. V drese "javorových listov" opäť zažiaril Auston Matthews, ktorý dosiahol hetrik. Podarilo sa mu to prvýkrát od štvorgólového zápisu proti Ottawe 12. októbra 2016. "Spoluhráči z formácie predviedli skvelý výkon, dávali mi výborné puky, ja som sa ich snažil zužitkovať. Chceli sme napraviť prehru s Floridou a cieľ sme splnili," povedal Matthews.

Dallasu sa proti Coloradu darí a potvrdil to aj tentoraz, keď v Denveri zvíťazil 3:2 po predĺžení. Stars uspeli v siedmom z uplynulých ôsmich dueloch proti Avalanche, v tomto ročníku majú bilanciu 4:0. Andrej Sekera strávil za hostí na ľade 15:09 minúty. Pod triumf Dallasu sa výrazne podpísal brankár Ben Bishop s 41 zákrokmi.

Vo veľkom štýle sa vrátil na ľad Sidney Crosby. Kapitán Pittsburghu vynechal pre operáciu pruhu 28 zápasov, v noci na stredu prispel štyrmi bodmi k víťazstvu Penguins nad Minnesotou 7:3. Ku gólu pridal tri asistencie. "Cítil som sa trochu 'stvrdnutý', ale napokon som sa dostal do tempa. Pomohli mi aj presilové hry a dobrý výkon celého tímu," zhodnotil Crosby návrat na ľad.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 27. Okposo (Reinhart, Sheary), 40. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 48. Eichel (Reinhart, Miller), 60. Lazar – 22. Nosek (Stephenson, Theodore), 42. Smith (Theodore, Karlsson). Brankári: Ullmark - Fleury, strely na bránku: 26:26, 18.257 divákov

COLUMBUS BLUE JACKETS – BOSTON BRUINS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 14. Wennberg (Gavrikov, Gerbe), 46. Stenlund (Foligno, Bemström), 54. Nash. Brankári: Merzlikins - Rask (2. HALÁK!, strely na bránku: 27:34, 17.349 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – DETROIT RED WINGS 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Góly: 4. Eberle (Barzal, Lee), 4. Bailey (Kühnhackl, Dal Colle), 8. Nelson (Beauvillier), 19. Lee (Barzal, Eberle), 22. Nelson, 23. Dobson (Pulock, Komarov), 46. Beauvillier (Pulock, Leddy), 50. Komarov (Mayfield) – 12. Hronek (Fabbri, Larkin), 54. Smith (Ehn, Nemeth). Brankári: Greiss - Howard (8. Pickard), strely na bránku: 26:36, 12.542 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - MINNESOTA WILD 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
Góly: 8. Malkin (Rust, Crosby), 18. McCann (Simon, Marino), 35. Rust (Malkin, Kahun), 36. Malkin (Letang, Crosby), 48. Crosby (McCann), 49. Simon (Crosby), 57. Galchenyuk (Agozzino, Hörnqvist) – 38. Parise (Fiala), 43. Foligno (Eriksson Ek, Kunin), 60. Parise. Brankári: Jarry - Dubnyk, strely na bránku: 29:29, 18.545 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – NEW JERSEY DEVILS 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)
Góly: 6. Tavares (Sandin, Nylander), 10. Gauthier, 20. Hyman (Sandin, Spezza), 23. Nylander (Engvall, Tavares), 31. Matthews (Marner, Tavares), 44. Matthews (Marner, Hyman), 59. Matthews – 27. Coleman (Wood, Butcher), 52. Coleman (Gusev, Carrick), 56. Coleman (Butcher, Zajac), 59. Subban (Bratt, Simmonds). Brankári: Andersen - Domingue (32. Schneider), strely na bránku: 34:29, 19.124 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – LOS ANGELES KINGS 4:3 pp a sn (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Killorn (Volkov, Shattenkirk), 12. Stamkos (Cirelli, Johnson), 59. Kučerov (Cirelli), rozh. nájazd Stamkos – 5. Carter (Clifford, Forbort), 7. Clifford (Carter), 52. Brown (Prochorkin, Walker). Brankári: Vasilevskij - Quick, strely na bránku: 38:41, 19.092 divákov

OTTAWA SENATORS – CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 4. Brown (DeMelo, Pageau), 8. Tierney (Chabot, Brown) – 38. Kubalík (Kane, Toews), 44. Kubalík (Toews, Koekkoek), 61. Toews (Kane). Brankári: Högberg - Lehner, strely na bránku: 22:30, 12.238 divákov

WINNIPEG JETS – VANCOUVER CANUCKS 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Connor (Niku, Laine), 15. Roslovic (Lowry, Dahlström), 22. Wheeler (Pionk, Connor), 58. Connor (Scheifele, Laine). Brankári: Hellebuyck - Markström, strely na bránku: 25:41, 15.325 divákov

ARIZONA COYOTES – SAN JOSE SHARKS 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 13. Kessel (Stepan), 26. Kessel (Dvorak, Garland), 38. Hall (Oesterle, Garland), 49. Crouse (Stepan, Kessel), 59. Garland (Hall, Demers), 60. Hall (Crouse, Stepan) – 27. Labanc (Kane), 30. Meier (Marleau, Suomela), 58. Kane (Labanc, Karlsson). Brankári: Hill - Dell, strely na bránku: 40:28, 14.716 divákov

EDMONTON OILERS – NASHVILLE PREDATORS 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 20. Draisaitl (Chiasson, McDavid), 30. Archibald (McDavid, Klefbom), 60. Draisaitl (McDavid) – 11. Forsberg (Duchene), 16. Blackwell (Bonino, Weber). Brankári: Smith - Rinne, strely na bránku: 32:32, 17.029 divákov

COLORADO AVALANCHE - DALLAS STARS 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Zadorov (MacKinnon), 16. Landeskog (MacKinnon, Graves) – 30. Gurjanov (Hintz, Klingberg), 55. Dickinson (Cogliano, Comeau), 62. Lindell (Pavelski). Brankári: Grubauer - Bishop, strely na bránku: 43:30, 18.015 divákov