NHL: Montreal prehral doma so San Jose, Dallas zdolal Anaheim

Brankár San Jose Sharks Aaron Dell. Foto: TASR/AP

Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar si počas takmer 15-minútového pobytu na ľade pripísal jednu strelu a dva mínusové body.

New York 25. októbra (TASR) - Hokejisti Montrealu prehrali v zámorskej NHL so San Jose 2:4. Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar si počas takmer 15-minútového pobytu na ľade pripísal jednu strelu a dva mínusové body. Evander Kane prispel k triumfu San Jose dvoma presilovkovými gólmi, Tomáš Hertl mal tri asistencie.

"Žralokom" pomohol aj výkon brankára Aarona Della, ktorý zneškodnil 35 striel súpera. "Myslím, že sme odohrali najlepší zápas v sezóne. V prvej tretine sme nehrali úplne podľa predstáv, ale potom sme šliapali až do konca," povedal Dell pre nhl.com.

Ruský útočník Denis Gurjanov sa dvoma presnými zásahmi postaral o triumf Dallasu nad Anaheimom 2:1. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazov 20:30 min, raz strelecky ohrozil brankára súpera a zblokoval štyri strely. Tréner Dallasu Jim Montgomery pochválil najmä výkon Bena Bishopa. Brankár "hviezd" mal 29 úspešných zákrokov. "Mal v zápase niekoľko vynikajúcich momentov. Môžeme sa naňho spoľahnúť, ale tak by to malo byť, je predsa súčasť tímu." Zápas bol špecifický pre domáceho útočníka Coreya Perryho. Ten prišiel do Dallasu práve z Anaheimu, kde odohral 14 sezón a proti bývalému klubu odohral prvý zápas. Stars sa proti "káčerom" dlhodobo na domácom ľade darí, zvíťazili už po siedmy raz za sebou. Anaheim sa naposledy v Dallase tešil z triumfu 1. marca 2015.

Tomáš Jurčo sa tentoraz nezmestil do zostavy Edmontonu, ktorý si poradil s Washingtonom 4:3 po predĺžení. Domáci otočili duel z nepriaznivého skóre 1:3, Nemec Leon Draisaitl k tomu prispel dvoma gólmi a asistenciou. Tri body mal aj Connor McDavid (1+2). V tíme Capitals stále chýbal zranený Richard Pánik.

V newyorskej Madison Square Garden si domáci "jazdci" poradili s Buffalom 6:2 aj vďaka prvý dvom gólom v sezóne Ryana Stromea. Zastavili tak sériu piatich prehier. "Dnes musím udeliť svojim hráčom obrovskú pochvalu. Vzali býka na rohy," uviedol tréner NY David Quinn. Brankár Henrik Lundqvist mal 31 úspešných zákrokov a pripísal si 451. víťazstvo v NHL.

Obhajca Stanleyho pohára St. Louis zvíťazil 5:2 nad Los Angeles, ale prišiel o svoju oporu Vladimíra Tarasenka. Ten sa zranil v 1. tretine po súboji s obrancom Kings Sean Walkerom. Tréner Craig Berube nemal po zápase žiadne informácie o zdravotnom stave svojho zverenca. "Musím si počkať do zajtra. V tejto chvíli neviem vôbec nič," odkázal kouč domácich novinárom.

Brankár Nashvillu Pekka Rinne zastavil 26 striel hráčov Minnesoty a pripísal si čisté konto pri hladkej výhre 4:0. "Myslím, že sme hrali lepšie v obrane ako súper. Hrali sme to, čo sme potrebovali," povedal Rinne.

NHL - výsledky:

COLUMBUS BLUE JACKETS - CAROLINA HURRICANES 4:3 pp (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Texier (Bemström, Nash), 33. Murray (Jenner, Savard), 38. Milano (Savard, Murray), 64. Atkinson (Dubois, Jones) – 5. Hamilton (Foegele, Slavin), 12. Dzingel (Nečas), 13. Aho (Pesce, Wallmark). Brankári: Korpisalo - Mrázek, strely na bránku: 31:24, 15.398 divákov.

MONTREAL CANADIENS - SAN JOSE SHARKS 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 17. Cousins (Thompson), 40. Armia (Domi, Weber) – 20. Kane (Couture, Hertl), 25. Kane (Hertl, Burns), 29. Labanc (Hertl, E. Karlsson), 40. M. Karlsson (Thornton, Marleau). Brankári: Price - Dell, strely na bránku: 37:23, 21.052 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - ARIZONA COYOTES 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Brassard (Pulock, Nelson), 35. Bailey (Leddy, Nelson), 48. Lee (Bailey, Toews), 60. Mayfield (Boychuk) – 11. Grabner (Chychrun), 59. Garland (Chychrun, Kessel). Brankári: Varlamov - Kuemper, strely na bránku: 22:23, 10.752 divákov.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Góly: 12. Panarin, 15. Howden (Fast, Lemieux), 20. Strome (Skjei, DeAngelo), 34. DeAngelo (Bučnevič, Skjei), 48. Strome (Howden), 59. Kreider (Fox, Fast) – 25. Scandella, 40. Sobotka (Okposo, Johansson). Brankári: Lundqvist - Hutton, strely na bránku: 24:33, 16.913 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MINNESOTA WILD 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Salomäki (Sissons, Josi), 40. Järnkrok (Arvidsson, Johansen), 47. Smith (Bonino, Grimaldi), 57. Sissons (Ekholm). Brankári: Rinne - Stalock, strely na bránku: 21:26, 17.386 divákov.

ST. LOUIS BLUES - LOS ANGELES KINGS 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Dunn (Schwartz, Parayko), 31. Pietrangelo (Perron, O'Reilly), 32. Thomas (Sanford, Bozak), 48. Schenn (Schwartz, Parayko), 60. Schenn (Steen) – 15. Carter (Lizotte, Doughty), 24. Iafallo (Walker, Kopitar). Brankári: Binnington - Quick, strely na bránku: 35:35, 18.096 divákov.

DALLAS STARS - ANAHEIM DUCKS 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Gurianov (Cogliano, Heiskanen), 18. Gurianov (Fedun, Oleksiak) – 25. Comtois (Ritchie, Steel). Brankári: Bishop - Gibson, strely na bránku: 29:30, 17.754 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - PHILADELPHIA FLYERS 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 41. Saad (Shaw, Dach) – 14. Lindblom (Konecny), 21. Giroux (Sanheim, van Riemsdyk), 46. Hayes (Laughton, Farabee), 57. van Riemsdyk. Brankári: Lehner - Elliott, strely na bránku: 24:23, 21.315 divákov.

CALGARY FLAMES - FLORIDA PANTHERS 6:5 pp a sn (1:0, 1:2, 3:3 - 1:0)

Góly: 12. Czarnik (Brodie, Lucic), 32. Tkachuk (Frolík, Brodie), 41. Tkachuk (Frolík, Giordano), 46. Giordano (Lindholm, Monahan), 58. Bennett (Mangiapane), rozh. nájazd Monahan – 25. Huberdeau (Barkov), 36. Weegar (Barkov), 47. Brown (Yandle, Barkov), 49. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 55. Pysyk (Vatrano, Malgin). Brankári: Rittich - Bobrovskij, strely na bránku: 24:23, 18.011 divákov.

EDMONTON OILERS - WASHINGTON CAPITALS 4:3 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 14. Nurse (Draisaitl, Kassian), 45. Draisaitl (McDavid, Kassian), 59. McDavid (Neal, Chiasson), 62. Draisaitl (McDavid) – 26. Vrána, 27. Ovečkin (Siegenthaler, Carlson), 34. Ovečkin (ilson, Vrána). Brankári: Koskinen - Holtby, strely na bránku: 40:28, 17.144 divákov.

Andrej Sekera (Dallas) 20:30 0 0 0 0 1 0

Tomáš Tatar (Montreal) 14:52 0 0 0 -2 1 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/